طرز تهیه زولبیا

زولبیا

تهیه زولبیا یکی از شیرینی های بسیار ساده مخصوص ماه رمضان است و شما می توانید به راحتی آماده کنید.

8 ساعت 20 دقیقه
4 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 8 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 8 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

زولبیا یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده برای ماه مبارک رمضان و شما می توانید خیلی ساده در خانه این شیرینی را در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه زولبیا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید شربت را تهیه کنید برای این کار آب را به همراه جوهر لیمو روی حرارت متوسط قرار داده تا به جوش بیاید شکر را افزوده آرام هم بزنید و در حین کار دور ظرف را با فرچه آغشته به آبلیمو دورگیری کنید تا از شکرک زدن شربت جلوگیری می کند بعد از حل شدن شکر نوبت افزودن گلوکز و گلاب و زعفران هست حرارت را کم کرده و اجازه می دهد شربت قوام یابد زمانی که شربت بین دو انگشت کش آمد قوام یافته این پروسه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد.

  2. در ادامه باید آب ولرم را داخل کاسه بریزید و شکر و خمیرمایه را اضافه کنید و هم بزنید و روی کاسه بپوشانید و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خمیرمایه عمل بیاید و پف کند.

  3. نشاسته و ماست را داخل کاسه بریزید و هم بزنید تا نشاسته کاملا باز شود و اگر خیلی سفت بود کمی ماست را اضافه کنید و بعد خمیرمایه عمل امده را اضافه کنید و هم بزنید و بعد روغن و آرد را اضافه کنید و هم بزنید و در انتها گلاب و زعفران دم کرده را اضافه کنید.

  4. اگر مواد شما خیلی شل بود کمی آرد اضافه کنید و اگر خیلی سفت بود کمی گلاب یا ماست اضافه کنید و درب ظرف را قرار دهی و برای ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید و استراحت کنید شما می توانید بعد از یک ساعت بعد نیز سرخ کنید ولی ولی این استراحت ۸ ساعته باعث میشه زولبیا خیلی ترد و با کیفیتی داشته باشید بنابراین توصیه میکنم حتما زمان استراحت رو رعایت کنید
    بعد از استراحت مواد کمی پف کرده اون رو هم بزنید تا یکدست بشه و بعد داخل ظرف سس بریزید.

  5. داخل ظرف کوچکی تا دو بند انگشت روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود و بعد زولبیا را داخل روغن سرخ کنید و بعد داخل شهد گرم قرار دهید و بعد از ۱ دقیقه از شهد خارج کنید تا شهد اضافی خارج شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت زولبیا

اگر روغن داغ نباشد و زولبیا پف نمی کند و تو خالی نمی شود.

مایه زولبیا را از بیرون به سمت مرکز بریزید اینطوری شکیل تری خواهید داشت.

دقت کنید باید شهد گرم باشد و نه خیلی داغی افتاد اگر خیلی داغ باشد زولبیا نرم می شود.

زولبیا را بعد از خنک شدن داخل ظرف درب دار نگهداری کنید تا چند روز هم تازه و ترد باقی می ماند.

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 880 رای)