طرز تهیه برشتوک

برشتوک

اگر دوست دارید یک برشتوک شکلاتی قالبی برای مهمانی ها و پذیرایی تهیه کنید این رسپی را مشاهده کنید.

1 ساعت 30 دقیقه
20 نفر
50 کالری
مواد لازم برای 20 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 30 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

برشتوک یکی از شیرینی های بسیار ساده است که شما نیازی به فر ندارید و می توانید به صورت قالبی یا لوزی برش بزنید و سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه برشتوک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید شکلات را بن ماری کنید برای این کار شکلات سکه ی را داخل کاسه ریخته و روی بخار کتری قرار دهید و و در صورت نیاز کمی روغن مایع اضافه کنید تا روان شود و بعد از روی حرارت بردارید.

  2. حالا با کمک قاشق از شکلات ذوب شده داخل قالب سیلیکونی بریزید و اگر دوست دارید تمیز تر دربیاید می توانید شکلات را داخل قیف ریخته و نوک قیف را قیچی کنید و یک لایه نازک شکلات را کف قالب بریزید و قالب را چند بار به سطح بکوبید و بعد داخل یک سینی قرار دهید و داخل یخچال بگذارید تا شکلات بسته شود.

  3. در ادامه باید آرد نخودچی را الک کنید داخل تابه با شعله ملایم تفت دهید این کار را برای ۱۵ دقیقه انجام دهید و حواستان باشد آرد نسوزد و تغییر رنگ ندهد و زمانی که بوی خوش آرد بلند شد آرد از تابه خارج کنید و داخل همان تابه کره را بریزید.

  4. وقتی کره ذوب شده آرد الک شده را مجدد به کره اضافه کنید و هم بزنید تا کره کاملا به خورد آرد برود و بعد تابه را از روی حرارت بردارید و به آن پودر قند الک شده و پودر هل را اضافه کنید و با پشت قاشق مواد را هم بزنید تا کاملا یکدست شود و تا مواد گرم است، قالب شکلات را از یخچال خارج کنید و مواد را داخل آن بریزید و با پشت قاشق خوب فشرده کنید و قالب را برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوشد را بگیرد و کاملا سفت شود و بعد به راحتی از قالب جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت برشتوک

حتما از قالب سیلیکونی باید استفاده کنید.

این مقدار حدودی ۲۵ تا ۳۰ تا به شما برشتوک می دهد.

به جای کره حیوانی می توانید از کره گیاهی یا همان مارگارین نیز استفاده کنید.

اگر نیاز نبود روغن اضافه نکنید زیرا افزودن زیاد روغن به شکلات باعث نبستن و شل شدن می شود.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 360 رای)