طرز تهیه لگیمات

لگیمات

لگیمات یک شیرینی عربی بسیار خوشمزه است که شما می توانید برای ماه مبارک رمضان در خانه تهیه کنید.

1 ساعت 30 دقیقه
4 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 30 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

لگیمات یک نوع شیرینی منحصر به فرد عربی می باشد که شما می توانید در ماه مبارک رمضان به راحتی با چند قلم مواد ساده در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه لگیمات را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید شربت را تهیه کنید و کنار قرار دهید برای این کار داخل قابلمه آب و شکر را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و روی حرارت قرار دهید و بگذارید بدون نیاز به همزدن شکر داخل آب حل شود و کم کم با حرارت خیلی کم شروع به غلیظ شدن و قوام پیدا کردن کند و بعد در ۱۰ دقیقه انتهای برای این که شربت شکرک نزند آبلیمو تازه اضافه کنید و از روی حرارت بردارید تا خنک شود.

  2. برای تهیه مواد لگیمات باید از مخمر فوری استفاده کنید که می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید، یک زیپ کیپ بردارید داخل آن آب ولرم و آرد و روغن و شکر و نمک و مخمر را بریزید و خوب هم بزنید و درب زیپ کیپ را بسته و ۱ ساعت در جای گرم قرار دهید تا پف کند.

  3. بعد از ۱ ساعت مشاهده می کنید که زیپ کیپ پف کرده و بعد یک قابلمه را کمی روغن ریخته و بگذارید تا داغ شود، گوشه زیپ کیپ را با قیچی یک سوراخ بزنید و بعد با فشار دست مواد را خارج کنید و با قیچی برش بزنید و داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی و پف کند و بعد از روغن خارج کنید و داخل شربت ولرم قرار دهید و بعد داخل یک آبکش بگذارید تا شهد اضافی خارج شود سپس سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت لگیمات

اول با شعله زیاد و بعد با شعله کم سرخ کنید تا مغز پخت شوند.

شهد باید خنک و لگیمات داغ باشد تا جذب هم شوند و شما می توانید بنا به ذائقه خود زمان کمتر یا بیشتری داخل شهد قرار دهید.

اگر دوست دارید لگیمات شما درشت تر باشد سر نایلون را بیشتر قیچی کنید.

بهتر است نوک قیچی را چرب کنید و بعد خیلی راحت برش بزنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 550 رای)