طرز تهیه شیرینی نان برنجی

شیرینی نان برنجی

شما می توانید شیرینی نان برنجی خوشمزه در دو طعم ساده و زعفرانی را در این پست یاد بگیرید.

35 دقیقه
8 نفر
80 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 35 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیرینی برنجی یا شیرینی نان برنجی یکی از شیرینی محبوب عید نوروز می باشد که شما می توانید این بار با یک خمیر فوق العاده ساده بدون نیاز به زمان استراحت تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه شیرینی نان برنجی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود، برای تهیه روغن صاف در خانه باید روغن جامد را ذوب کنید و در یک شیشه بریزید و در دمای محیط قرار دهید تا خودش را بگیرد، شما میتوانید خودتان در منزل آرد برنج تهیه کنید و به کوبندگی ها بدهید تا خوب برای شما آسیاب کنید تا کیفیت شیرینی شما بالا باشد.

  2. در بتدا برای تهیه خمیر باید پودر قند و آرد برنج را الک کنید و داخل کاسه بریزید و پودر هل تازه سابیده شده را اضافه کنید و هم بزنید و بعد روغن صاف مرحله قبل را اضافه کنید و با نو انگشت خمیر را جمع کنید دقت کنید نباید خیلی مواد را ورز دهید زیرا به روغن افتاده و شیرینی خشک می شود.

  3. حالا شیرینی را به ۲ قسمت تقسیم کنید و یکی را ساده و دیگر را زعفرانی کنید حتما باید از زعفران غلیظ استفاده کنید تا خمیر شل نشود و بعد از خمیر گلوله های یک اندازه بردارید و در دست با کمک مهر یا سر یک خودکار شکل دهید و داخل سینی فر یا تابه قرار دهید و روی آن خرفه بپاشید.

  4. برای پخت در تابه باید از قبل داخل آن کاغذ روغنی قرار دهید و شیرینی را داخل تابه قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود و برای پخت در فر نیز باید ۱۵ دقیقه با دمای ۱۷۰ زمان دهید و صبر کنید تا کاملا شیرینی سرد شود و بعد به آن دست بزنید وگرنه پودر می شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی برنجی

شیرینی برنجی به فر خیلی داغ یا گرم کردن تابه نیاز ندارد و باید کمی زیر آن نغییر رنگ دهد.

گلوله ها تون اندازه گردو بردارید اگر خیلی بزرگ بگیرید وسط مواد پخته نمی شود.

پودر قند و آرد برنج حتما الک شده باشند و از یک پارچه حریر رد کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)