طرز تهیه شیرینی کشمشی

شیرینی کشمشی

شما می توانید یکی از راحت ترین رسپی های شیرینی کشمشی که نیازی به فر و همزن برقی ندارید را در این پست مشاهده کنید.

25 دقیقه
6 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 15 دقیقه
کل زمان 25 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیرینی کشمشی یکی از شیرینی های بسیار محبوب است که شما می توانید در عید نوروز یا هر روزی که هوس یک شیرینی ساده خانگی را کردید تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه شیرینی کشمشی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. ابتدا همه ی مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شود و بعد به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی یا پیمانه شیرینی پزی مواد را اندازه گیری کنید و کنار قرار دهید و آرد و بیکینگ پوودر را نیز باهم ترکیب و سه بار الک کنید تا سبک شود.

  2. در ادامه تخم مرغ را به همراه وانیل با همزن دستی یا چنگال هم بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد پودر قند الک شده را به مواد اضافه کنید و برای ۴ دقیقه مواد را هم بزنید تا یکدست و کمی رنگ آن روشن شود دقت کنید در بین کار دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ نیز گرفته شود.

  3. در ادامه روغن مایع را نیز اضافه کنید و هم بزنید سپس ترکیب آرد را طی چند مرحله به مواد اضافه کنید و هم بزنید و مرحله آخر که آرد را اضافه کردید به همراه آن کشمش را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر جمع شود.

  4. در ادامه باید کف تابه یا سینی فر را چرب کنید و از مواد بدون نیاز به قیف بردارید به اندازه یک گردو بردارید و در دست گرد کنید سپس داخل تابه قرار دهید و با کف دست کمی شیرینی را پهن کنید و درب تابه را بسته با شعله کم برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان دهید تا شیرینی ها پخته شود، سپس بعد از خنک شدن از روی تابه جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی کشمشی

دمای فر ۱۷۵ زمان پخت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه باشد.

دمای توستر ۱۵۰ زمان پخت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طبقه وسط المنت پایین روشن باشد.

شیرینی ها را با فاصله از هم قرار دهید زیرا بعد از پخت پهن می شود.

وقتی هم شعله را خاموش کردید درب تابه را برندارید تا سرد شدن شیرینی که شیرینی تون خشک نشود.

می توانید کمی پودر قند روی شیرینی ها برای ترک الک کنید.

می توانید کشمش ها را با ۱ ق غذا خوری آرد مخلوط کنید و الک کنید و به مواد اضافه کنید تا ته نشین نشود.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 330 رای)