طرز تهیه قطاب یزدی

قطاب یزدی

اگر دوست دارید برای مهمانی ها و دورهمی یک قطاب سالم و راحت تهیه کنید این رسپی را دنبال کنید.

40 دقیقه
8 نفر
100 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

قطاب یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و اصیل ایرانی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید به راحتی تهیه کنید. امروز در دیگه طرز تهیه قطاب یزدی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای میحط شود و بعد به کمک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید.

  2. در ادامه باید ماست و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و برای ۱۰ دقیقه کنار قرار دهید تا پف کند، سپس روغن مایع را داخل کاسه ریخته و بعد ماست را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و یکدست شود.

  3. در ادامه باید آرد را ۳ بار الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر شکل بگیرد و خمیر یکدست و نرمی داشته باشید خمیر را داخل نایلون قرار دهید و در یخچال بگذارید تا مواد میانی آماده شود.

  4. برای تهیه مواد میانی باید گردو و دراچین و پودر قند و نارگیل را باهم ترکیب کنید و هم بزنید و بعد باید گلاب را کم کم اضافه کنید تا خمیر شکل بگیرد و بتوانید در دست گرد کنید. از مواد میانی به اندازه یک گردی کوچک گردی کوچمک بردارید.

  5. خمیر را به اندازه دلخواه باز کنید و از مواد میانی داخل آن قرار دهید و روی هم بیاورید و لبه ها را خوب فیکس کنید و در روغن داغ سرخ کنید یا می توانید در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت قطاب یزدی

برای پخت در توستر دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید و در انتها گریل را روشن کنید تا روی قطاب ها طلایی شود.

می توانید روی قطاب ها پودر قند بپاشید.

مواد میانی سلیقه ای است و می توانید به دلخواه از پسته یا بادام نیز استفاده کنید.

مقدار آرد تقریبی است زیرا آب خور آرد ها باهم متفاوت است.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 360 رای)