طرز تهیه شیرینی اسکار

شیرینی اسکار

شیرینی اسکار گردویی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه است که می توانید با گردو یا فندق ریز شده تهیه کنید.

35 دقیقه
10 نفر
80 کالری
مواد لازم برای 10 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 35 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیرینی اسکار یکی از شیرینی های بسیار محبوب و خوشمزه ما ایرانی ها می باشد که بیشتر به صورت گردویی تهیه می شود و یکی از شیرینی های محبوب نوروزی است که همه مواد به پیمانه گفته شده است. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی اسکار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک پیمانه شیرینی پزی یا لیوان فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. سفیده و زرده تخم مرغ را جدا کنید.

  2. کره نرم شده یا روغن جامد را در کاسه بریزید و با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا بوی زهم کره یا روغن گرفته شود و بعد پودر شکر یا پودر قند را اضافه کنید و مجدد مواد را هم بزنید تا یکدست شود.

  3. در ادامه باید زرده را و وانیل را اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه دیگر هم بزنید تا مواد یکدست شود و در انتها آرد الک شده را اضافه کنید و با نوک انگشت ورز دهید تا خمیر جمع شود دقت کنید نباید خیلی خمیر ورز دهید وگرنه به روغن می افتد می توانید از غذاساز استفاده کنید.

  4. در ادامه باید گردو را با دست خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید و از مواد خمیری به اندازه یک گردو خیلی کوچک بردارید و سفیده تخم مرغ را داخل یک کاسه بریزید با چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد شیرینی ابتدا داخل سفیده و بعد داخل گردو بزنید و داخل سینی فر چرب شده قرار دهید.

  5. همه شیرینی ها را تهیه کنید و داخل سینی قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۷۵ درجه بگذارید تا پخته شود و بعد از پخت صبر کنید تا از داغی بیفتد و بعد از روی سینی جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی اسکار گردویی

در فر دست ساز نیز می توانید برای نیم ساعت با شعله پخش کن و دمکنی بگذارید تا پخته شود.

حتما حین هم زدن دورگیری کنید تا مواد به خوبی مخلوط شود.

اگر از کره یا روغن جامد استفاده می کنید قالب مورد نظر نیازی به چرب کردن ندارد و بعد از خنک شدن به راحتی از قالب جدا می شود.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)