طرز تهیه شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی با لیوان

شما می توانید یک شیرینی خوشمزه نوروزی با سه طعم مخلتف زعفرانی و کاکائویی و ساده در خانه تهیه کنید.

45 دقیقه
10 نفر
80 کالری
مواد لازم برای 10 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 35 دقیقه
کل زمان 45 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه است که به شیرینی کرکی نیز معروف است و رویه آن یکم ترد و داخل آن فوق العاده نرم است. امروز در دیگچه طرز تهیه شیرینی بهشتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و به کمک یک پیمانه مخصوص شیرینی پزی یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. کف سینی فر را کاغذ روغنی بی اندازید.

  2. در ادامه روغن صاف قنادی را به همراه پودر قند الک شده داخل کاسه بریزید و با همزن برقی به مدت ۷ دقیقه بزنید به طوری که باید مخلوط کاملا سفید رنگ شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا همه روغن به خوبی هم بخورد.

  3. در ادامه باید روغن مایع را به همراه هل اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بعد آرد را روی مواد الک کنید و با لیسک هم بزنید تا یکدست شود حالا شما یک خمیر پایه شیرینی بهشتی دارید که باید به سه قسمت مساوی تقسیم کنید.

  4. حالا به کاسه پودر کاکائو و به یکی زعفران و به دیگری وانیل اضافه کنید و هم بزنید تا رنگ بگیرد.

  5. در ادامه کف تابه کاغذ روغنی قرار دهید و مواد را داخل قیف و با ماسوره دلخواه بریزید و مواد را داخل سینی فر یا تابه پایپپ کنید و با انگشت اگر نوک قله ای دارد بخوابانید و روی آن تخم خرفه بزنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه با دمای ۱۷۰ بگذارید تا پخته شود و اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید درب تابه را قرار دهید و برای ۲۵ الی ۳۵ دقیقه زمان دهید تا پخته شود و بعد از پخت باید برای ۳ ساعت در دمای محیط قرار دهید و اصلا به آن دست نزنید چون پودر می شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی بهشتی

می توانید کاغذ روغنی قرار ندهید و بدون کاغذ تهیه کنید ولی باید بگذارید کاملا خنک شود و بعد جدا کنید.

روغن صاف را می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید یا خودتان در منزل تهیه کنید.

زعفران را باید غلیظ بگیرید وگرنه باعث شل شدن مواد شیرینی می شود.

می توانید از تخم خرفه یا پودر پسته برای تزیین استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 258 رای)