شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه است که شما می توانید با مقادیر دقیق در این پست مشاهده کنید.

3 ساعت 20 دقیقه
30 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 30 نفر
آماده‌سازی 3 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 3 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیرینی دانمارکی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده ایرانی می باشد که طعم و مزه عالی دارد و اگر تمام نکات را رعایت کنید می توانید شیرینی دانمارکی خانگی آماده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه شیرینی دانمارکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

 

  1. ابتدا باید خمیر مایه را عمل بیاورید برای این کار شیر ولرم و شکر و مخمر را باهم مخلوط کنید و برای ۱۰ دقیقه این خمیرمایه را کنار قرار دهید تا خمیر مایه عمل بیاید دقت کنید که شیر نباید خیلی داغ باشد وگرنه عمل نمی آید.

  2. در ادامه باری تهیه خمیر باید شیر ولرم و شکر و روغن و تخم مرغ را داخل یک کاسه بریزید و هم بزنید و بعد نمک و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید سپس خمیرمایه عمل آمده مرحله قبل را اضافه کنید و هم بزنید سپس باید شروع به اضافه کردن آرد کنید تا خمیر کم کم جمع شود و برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه خمیر را با دست خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود و بعد خمیر را با در کاسه چرب شده قرار دهید و برای ۱ ساعت در جای گرم قرار دهید تا عمل بیاید.

  3. برای تهیه کرم شیرینی باید شیر و آرد و شکر را داخل قابلمه بریزید و هم بزنید تا شکر حل شود و بوی خامی آرد گرفته شود و بعد از این که جمع شد گلاب و وانیل را اضافه کنید از روی حرارت بردارید.

  4. بعد از ۱ الی ۲ ساعت خمیر پف می کند و بعد سطح کار را آردپاشی کنید و خمیر را با دست کمی ورز دهید و با وردنه به شکل مستطیل باز کنید و گوشه های کار را برش بزنید تا خمیر هوا گیری شود و بعد در اندازه یک سانتی طولی برش بزنید.

  5. مواد کرم را داخل قیف بریزید و به صورت طولی روی خمیر بریزید گوشه خمیر را با دست چرب کنید و روی هم بیاورید و درز را با دست خوب بپوشانید و به اندازه دلخواه برش بزنید و داخل سینی فر قرار دهید و روی شیرینی ها را بپوشانید و برای ۲۰ دقیقه استراحت دهید.

  6. در ادامه زرده و زعفران و شیر را بزنید تا مخلوط شود و روی شیرینی ها را رومال کنید و کمی کنجد و خلال به دلخواه بزنید سپس در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با دمای ۱۷۵ درجه قرار دهید تا پخته شود و همان طور که داغ است روی شیرینی ها را رومال کنید تا براق شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی دانمارکی

همه مواد باید به دمای محیط رسیده باشند.

از سالم بودن پودر مخمر مطمئن شوید.

آرد را کم‌کم اضافه کنید و آرد زیادی نزنید.۲ پیمانه آرد حتما مصرف میشه و باقی آرد را کم کم بریزید.

می توانید کمی زعفران به خمیر بزنید.

با این مقدار ۳۰ عدد شیرینی خواهید داشت.

شیرینی
(5 ستاره از 450 رای)