طرز تهیه شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی

اگر می خواهید یک شیرینی نارگیلی بازاری بسیار خوشمزه بدون نیاز به داغ زدن تهیه کنید حتما این پست را دنبال کنید.

30 دقیقه
10 نفر
80 کالری
مواد لازم برای 10 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

شیرینی نارگیلی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه نوروزی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید با اندازه گیری دقیق مواد یک شیرینی بازاری داشته باشید. امروز در دیگچه طرز تهیه شیرینی نارگیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. ابتدا باید سفیده ها را از زرده جدا کنید دقت کنید اصلا نباید زرده داخل سفیده باشد و بعد به همراه پودر قند و آبلیمو داخل کاسه ریخته و با همزن برقی به قدری بزنید که مواد کاملا سفید و کشدار شود و حتما بین کار دورگیری کنید.

  2. در ادامه باید پودر نارگیل چرب را نیز به مواد اضافه کنید و با همزن برقی بزنید و در حد ترکیب شدن مخلوط کنید. در ادامه روغن مایع ولرم را به مواد اضافه کنید و مجدد مواد را همزن برقی بزنید تا مواد یکدست شود و در انتها باید خمیر ما نه خیلی شل و نه سفت باشد.

  3. مواد آماده شده را داخل قیف بریزید، کف سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و از مواد با فاصله از هم پایپ کنید و اگر روی شیرینی ها حالت قله ای دارد با دست چرب بخوابانید و روی آن پودر پسته بپاشید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ فر گازی بگذارید تا پخته شود و بعد از پخت صبر کنید تا کاملا سرد شود و بعد از روی سینی جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی نارگیلی

اگر مواد شما خیلی سفت بود مجدد کمی سفیده اضافه کنید و اگر شل است باید پودر نارگیل مجدد اضافه کنید.

برای پخت در فر برقی و توستر باید دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.

می توانید این شیرینی را داخل تابه دو طرفه نیز تهیه کنید ولی حتما باید شعله پخش کن قرار دهید و زمانی که زیر شیرینی کمی طلایی شد کافی است.

افزودن آبلیمو باعث می شود سفیده خوب فرم بگیرد.

تا ۱ هفته در ظرف دربسته بیرون یخچال نرم باقی می ماند می توانید در فریزر نیز نگهداری کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 236 رای)