پیراشکی کرم دار

پیراشکی کرم دار

پیراشکی کرم دار یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید برای عصرانه به راحتی تهیه کنید.

2 ساعت 20 دقیقه
6 نفر
163 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 2 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

پیراشکی کرم دار یکی از پیراشکی بسیار محبوب می باشد که با کرم مخصوص که از شیر و نشاسته ذرت تشکیل می شود سرو می شود و شما می توانید برای عصرانه یا میا وعده به راحتی در خانه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه پیراشکی کرم دار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. شیر ولرم +شکر + پودر خمیر مایه را باهم مخلوط کنید،روی آن را بپوشانید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا عمل بیاد و پف کند، انگشت خود را داخل شیر بزنید باید گرما را احساس کند ولی انگشت نسوزد. آرد را ۳ بار الک کنید و بیکینگ پودر و نمک را با آرد مخلوط کنید و کنار بزارید.

  2. زرده تخم مرغ+کره آب شده+مایه عمل آمده را باهم مخلوط کنید تا کمی یکدست شود و بعد مخلوط آرد الک شده را با لیسک به مواد اضافه کنید تا جای که خمیر وسط کاسه جمع شود اگر خمیر خیلی چسبناک بود ۱-۲ قاشق آرد اضافه کنید.

  3. خمیر پیراشکی باید در نهایت کمی چسبناک باشد ، پس آرد بیشتر اضافه نکنید چون باعث‌ می شود پیراشکیتون نرم و پنبه ای نشود. روی سطح آرد پاشی شده خمیر را برای ۵ الی ۱۰ دقیقه با دست خوب ورز دهید و بعد خمیر را داخل ظرفی قرار دهید ، روی آن را با سلفون و دستمال بپوشانید و ۱ ساعت در محیط آشپزخانه استراحت دهید.

  4. بعد از ۱ ساعت پف خمیر را با دست بگیرید و بین ۲ کیسه فریزر خمیر را به ضخامت ۲ سانت باز کنید. با قالب گرد یا لیوان خمیر را کاتر بزنید. هر بار که قالب می زنید کاتر یا همان قالب را داخل آرد بزنید تا نچسبد. خمیر های کاتر خورده را روی دستمالی که کمی آرد پاشی کردید با فاصله قرار دهید و روی آن را بپوشانید و مجدد نیم ساعت استراحت دهید.

  5. پیراشکی را در روغن داغ شناور با حرارت ملایم سرخ کنید. با قاشق مدام روی پیراشکی روغن داغ بریزید تا پف کند. پیراشکی را چند بار زیر و رو کنید تا یکدست و طلایی شود.

  6. در همین حین کرم پیراشکی را باید تهیه کنید برای این کار همه مواد گفته شده برای کرم را بجز وانیل و کره داخل قابلمه بریزید و مخلوط کنید و از صافی رد کنید تا گلوله های آرد باز شود و روی حرارت خیلی ملایم قرار دهید و هم بزنید تا غلیظ شود سپس حرارت را خاموش کنید و کره و وانیل را اضافه کنید و در انتها داخل قیف بریزید و داخل پیراشکی را با کرم نسبتا خنک پر کنید و روی پیراشکی ها پودر قند الک کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیراشکی کرم دار

با این مقدار شما ۶ تا ۹ عدد پیراشکی خواهید داشت.

می توانید بجای کره از مارگارین نیز استفاده کنید.

می توانید بجای شیر از آب استفاده کنید.

می توانید برای وسط پیراشکی از نوتلا یا شکلات صبحانه استفاده کنید.

 

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 550 رای)