رول ماهی

رول ماهی یک غذای خوشمزه و مقوی و با طعم متفاوت است با فیله ماهی شیر خوشمزه میشود رول ماهی را با سبزی پلو یا پلوی ساده میل کنید.

55 دقیقه
4 نفر
310 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 40 دقیقه
کل زمان 55 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

برای تهیه رول ماهی ابتدا برگهای خرد نشده جعفری، سیر رنده شده، سماق، نمک و فلفل، کنجد و پوست رنده شده لیمو ترش را با هم مخلوط کنید کره سرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مواد ترکیب شوند.

  1. فیله ماهی را صاف روی سینی پهن کنید. حالا مخلوط آماده شده را روی فیله پهن کنید و کمی فشار دهید. سپس از قسمت پهن ماهی شروع به پیچیدن کنید و از دو دست استفاده کنید.

  2. حالا با دو دست، رول را از دو طرف بلند کنید و در ظرف دیگری بگذارید و چند قاشق از سس رقیق شده با آبلیمو را روی سطح رول ماهی بریزید می توانید به جای آن از روغن زیتون هم استفاده کنید. رول ماهی را آرد سوخاری بزنید.

  3. برای اینکار رول ماهی را در ظرف آرد سوخاری بگذارید و با قاشق آرد را روی همه اطراف آن بریزید تا یک لایه نازک دورش را بگیرد.

  4. در ماهی تابه کمی روغن بریزید رول های ماهی را با دو قاشق بلند کنید کمی تکان بدهید تا آرد اضافه اش بریزد و در ظرف بگذارید. یک ورقه آلومینیم روی ظرف بکشید و در فر که از قبل گرم شده با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه بپزید.

  5. بعد از پخت ظرف را بیرون بیاورید و آلومینیم را بردارید حالا کمی پنیر رنده شده چدار روی آن بپاشید. سپس بدون کاور به مدت ده دقیقه رول ماهی را در فر بگذارید تا طلایی شود.

  6. رول ماهی آماده است در دیس بگذارید و از سس که توی ماهی تابه هست کمی روی آن بریزید و با سبزی پلو سرو کنید نوش جان.

آموزش آشپزی
(4 ستاره از 93 رای)