ماهی سالمون کبابی

کباب ماهی سالمون با سبزیجات که شامل کدو سیز و فلفل است خوشمزه و مغذی است این غذا با سس شرموله که یک سس عربی است تهیه می گردد از میهمانان خود با کباب ماهی سالمون پذیرایی کنید.

3 ساعت
10 نفر
280 کالری
مواد لازم برای 10 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 30 دقیقه
کل زمان 3 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت
  1. در یک کاسه، آب لیمو، روغن زیتون، گشنیز، فلفل قرمز، زیره سبز، تخم گشنیز، فلفل دلمه ای، سیر، نمک، و فلفل را مخلوط کنید.

  2. کدو سبز را تر و تمیز شستشو داده و به طول ۱ اینچ حلقه ای برش دهید. ساقه و دانه فلفل را شستشو داده و به مربع ۱ اینچ برش دهید. در یک کاسه، سبزیجات با ۲/۳ فنجان سس شرموله را مخلوط کنید. بطور متناوب کدو و فلفل به سیخ فلزی یا چوبی بزنید.

  3. ماهی سالمون را خوب بشویید و با دستمال تمیز خشک کنید. با موچین یا انبردست، تیغ ماهی را بیرون بیاورید. دو ورق فویل اندکی بزرگتر از ماهی سالمون در اندازه ۱۲ – ۱۵ اینچ برای ورق پخت بگذارید. پوست ماهی را در سمت پایین، در فویل تنظیم کنید. فویل را حدود یک اینچ به درون در اطراف فیله ماهی به شکل لبه درست کنید. باقی مانده سس شرموله را به طور مساوی در اطراف ماهی سالمون بریزید.

  4. اگر با استفاده از گاز کباب پز را آماده می کنید همه شعله ها به بالا و درب بسته باشد به مدت ۱۰ دقیقه، و سپس تنظیم مشعل برای پخت و پز غیر مستقیم (بدون حرارت پایین مرکز) و در بالا نگه دارید. اگر با استفاده از زغال چوب است تپه ذغال و آتش را با فندک در یک کباب پز یک درب روشن کنید. آتش کباب پز را تنظیم کنید.

  5. برش ماهی سالمون در فویل را بر روی گریل کباب پز بگذارید.

  6. سیخ کباب سبزیجات را به طور مستقیم روی حرارت. درب باربیکیو را بگذارید.

  7. برای طبخ سبزیجات، یک بار بچرخانید، تا زمانی که سرخ شود، در کل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه. سیخ سبزیجات را بردارید.

  8. دوباره درب کباب پز را بگذارید تا ماهی بپزد، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در کل ادامه خواهد داشت.

  9. برشهای بزرگ ماهی سالمون را با فویل در یک دیس بگذارید لبه فویل زیر ماهی قرار گیرد. سیخ کباب سبزیجات در کنار ماهی با قاچ های لیمو را سرو کنید.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 116 رای)