کوکوی مرغ با سبزیجات

کوکوی مرغ با سبزیجات، غذای خوشمزه و مقوی برای پیش غذا و شام مناسب است این کوکو سریع تهیه میشود کوکوی مرغ را در ماکروویو میتوانید پخت نمائید.

40 دقیقه
4 نفر
336 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 30 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت
  1. برای تهیه کوکوی مرغ با سبزیجات ابتدا شیر و تخم مرغ و نمک را خوب با هم مخلوط کنید سپس سیب زمینی را پوست کنده و به قطعات مکعبی شکل ریز خرد کنید  سیب زمینی‌ها را درون روغن زیتون و یا روغن سرخکردنی در یک تابه کمی سرخ کنید تا نرم شوند سپس قدری نمک اضافه کنید.

  2. پیاز و فلفل‌های دلمه‌ای را به قطعات کوچک تقسیم کنید. آن‌ها را به سیب‌زمینی‌های در حال سرخ شدن اضافه کنید و آن‌ها را نیز تفت دهید.

  3. مرغ را با کمی آب بپزید و رنده کنید حالا در یک کاسه مرغ رنده شده و سبزیجات تفت داده شده را با هم مخلوط کنید. در یک ظرف نسوز مخصوص فر، و یا ظرف پیرکس کره را آب کنید. مخلوط تخم‌مرغ و شیر را درون ظرف ریخته و مرغ رنده شده و نیز سبزیجات را به مخلوط اضافه کنید. در صورت تمایل، روی کوکوی مرغ و سبزیجات پنیر موزارلا بریزید.

  4. فر را از قبل روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. مواد تهیه شده کوکوی مرغ با سبزیجات را به مدت ۲۰ دقیقه در فر گاز بگذارید. کوکوی مرغ با سبزیجات را داخل ماکروویو نیز می توانید بپزید. در صورت پخت در ماکروویو روی درجه پیتزا به مدت ۸ دقیقه بپزید.

  5. برای تهیه کوکوی مرغ همراه با فلفل دلمه‌ای سبز و قرمز،از قارچ و پیازچه هم می‌توانید استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(4 ستاره از 104 رای)