طرز تهیه سوپ جو

سوپ جو

سوپ جو پوست کنده یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و مجلسی است که می توانید برای مهمانی های خود استفاده کنید.

4 ساعت
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 4 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

سوپ جو یکی از پیش غذا های بسیار خوشمزه و ساده است که به عنوان پیش غذا می توانید این سوپ جو را با جو پوست کنده استفاده کنید. شما می توانید سوپ جو را به عنوان یک وعده اصلی یا پیش غذا یا در هنگام سرماخوردگی تهیه کنید ولی نباید مواد را تفت دهید. امروز در دیگچه سوپ جو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. ابتدا باید جو را با آب جوش برای ۲ ساعت خیس کنید یا اگر زمان دارید می توانید برای ۱۲ ساعت خیس کنید و کنار قرار دهید. سپس به همراه کمی آب بگذارید تا پخته و لعاب بی اندازد.

  2. در ادامه باید مرغ را بپزید برای این کار سینه مرغ را به همراه پیاز و سیر و ادویه های گفته شده داخل قابلمه قرار دهید و بعد روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا برای ۱ ساعت پخته شود و بعد از قابلمه خارج کنید و آب مرغ را صاف کنید و مرغ را ریش ریش کنید.

  3. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن داخل قابلمه تفت دهید زردچوبه و هویج رو که بصورت رشته های نازک خرد کردید اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید و بعد رب همراه فلفل سیاه افزوده و تفت دهید تا خامی رب گرفته بشه و رنگ بندازه بعد جو را همراه آب مرغ اضافه کنید و بگذارید تا یکساعت و نیم بپزد.

  4. در ادامه مرغ ریش ریش شده را اضافه کنید و زمانی که جو کاملا پخته شد یک دونه عصاره مرغ و آب لیمو و اورگانو را اضافه کنید و برای نیم ساعت دیگر بگذارید تا پخته شود.

  5. وقتی سوپ لعاب انداخت و به غلظت مورد نظر رسید در انتها زرشک تفت داده را به همراه جعفری خرد شده اضافه کنید و سوپ آماده شده را داخل کاسه ریخته و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ جو

در این سوپ توصیه می شود برای کیفیت بهتر حتما از جو پوست کنده استفاده شود.

هرچقدر آب مرغ استفاده شده در سوپ بیشتر باشد سوپ خوشمزه تری خواهید داشت.

می توانید بجای رب از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.

اگر برای سرما خوردگی این سوپ را تهیه می کنید می توانید مواد را بدون تفت دادن به جو در حال پخت اضافه کنید و از ادویه کمتری استفاده کنید.

اگر آب مرغ زیاد ماند می توانید بسته بندی و فریز کنید.

پیش غذا
(5 ستاره از 450 رای)