طرز تهیه ژله ویترینی

ژله ویترینی با میوه

ژله ویترینی یکی از ژله های مجلسی و زیبا می باشد که می توانید با میوه های دلخواه به راحتی در خانه تهیه کنید.

4 ساعت 20 دقیقه
8 نفر
150 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 4 ساعت
کل زمان 4 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

ژله ویترینی یکی از روش های تهیه ژله برای مهمانی ها می باشد که شما می توانید با انواع میوه های دلخواه این ژله را تهیه کنید. این ژله بیشتر با ژله آلوورا تهیه می شود و به دلیل این که میوه ها دیده می شود بسیار شیک و مجلسی است. امروز در دیگچه طرز تهیه ژله ویتریتی با میوه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید ژله را بن ماری کنید برای این کار یک قالب به قطر ۱۸ سانت بردارید و باید از قالب های میان تهی استفاده کنید. ژله را داخل کاسه ریخته و با آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و روی حرارت کتری قرار دهید تا بن ماری شود و یا می توانید برای ۱ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد در مایکروفر قرار دهید.

  2. قالب مورد نظر را دستمال کاغذی کمی چرب کنید. انار را دان کنید و کنار قرار دهید. نارنگی را پوست بگیرید. موز را نیز حلقه کنید. توت فرنگی را می توانید به صورت درسته باشد یا خرد شده باشد. کیوی را بعد از برش زدن داخل یک ظرف ریخته و یک برابر شکر و دو برابر آب اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا به نقطه جوش بریزید و بعد از ۲ الی ۳ دقیقه خاموش کنید و کنار قرار دهید تا سرد شود.

  3. کف قالب مقداری از ژله آلوورا بریزید و برای ۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود حالا باید میوه ها را به ترتیب داخل قالب بچینید و کمی از مواد ژله را بریزید و برای ۱۰ دقیقه بماند و دوباره کم کم ژله را باید بریزید تا میوه ها شناور نشوند این کار ار چند بار تکرار کنید تا قالب پر شود.

  4. می توانید برای انتهای کار و زیبایی بیشتر ی بسته ژله آلوورا را ۱ پیمانه اب جوش بن ماری کنید و ۲ ق غذا خوری شیر یا بستنی اضافه کنید و داخل قالب بریزید و برای چند ساعت قالب را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. برای خارج کردن ژله دور تا دور قالب را ابتدا آزاد کنید و به راحتی داخل دیس برگردانید.

فوت و فن های دستور تهیه ژله ویترینی با میوه

اگز کیوی ها کم رنگ شد می توانید با گوش پاک کن کمی رنگ خوراکی سبز بزنید.

مقدار و نوع میوه ها به خودتان بستگی دارد و می توانید کم و زیاد کنید.

در مورد نارنگی دقت کنید پوست نارنگی زخمی نشده و اگر ترش باشد ژله را خراب می کند.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 333 رای)