خورش کرفس

خورش کرفس یک خورش خوشمزه و خوش عطر ایرانی است به جای گوشت قرمز با گوشت مرغ و یا بوقلمون میتوانید بپزید.

2 ساعت 30 دقیقه
6 نفر
320 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 2 ساعت
کل زمان 2 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت
  1. برای پخت خورش کرفس ابتدا کرفس ها را بشوئید سپس به اندازه های دلخواه و یک اندازه خرد کنید بهتر است کرفس ها به اندازه یک بند انگشت خرد شود، کرفس های خرد شده را کمی در روغن تفت دهید.

  2. برگ های کرفس، جعفری و نعناع را ساطوری کنید و یا ریز خرد کنید، و سپس درون مقداری روغن تفت دهید.

  3. پیازها را ریز خرد کنید سپس درون روغن سرخکردنی تفت دهید تا نرم و طلایی شود، گوشت های خورشتی را به تکه های دلخواه برش بزنید و به همراه زردچوبه و فلفل به پیاز اضافه کنید و تفت دهید، پس از اینکه رنگ گوشت تغییر کرد رب گوجه فرنگی و کرفس های خرد شده را اضافه کنید سپس چند لیوان آب بریزید و بگذارید با حرارت ملایم، گوشت بپزد و نرم شود.

  4. در اواسط پخت گوشت لیموعمانی ها را با چنگال سوراخ کنید و داخل گوشت بریزید، پس از پختن گوشت می توانید سبزی های تفت شده را اضافه نمائید سپس با حرارت ملایم ۴۰ دقیقه اجازه دهید خورشت بجوشد و جا بیفتد، پس از اینکه خورش کرفس جا افتاد درون ظرف خورش بریزید و روی آن ۲ قاشق غذاخوری روغن داغ بریزید و بهمراه برنج سرو نمائید.

  5. می توانید بجای لیموعمانی از ۳ قاشق غذاخوری آبلیمو استفاده کنید، همچنین در خورش کرفس بجای نعناع و جعفری می توانید از سبزی قورمه سبزی و برگ کرفس استفاده کنید، در صورت تمایل بجای گوشت قرمز ( گاو و گوسفند ) میتوانید از گوشت سفید ( مرغ و بوقلمون ) هم استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(4 ستاره از 78 رای)