هویج پلو با مرغ

هویج پلو با مرغ یک غذای ایرانی است. این پلو خیلی آسان تهیه می شود و غذای لذیذ و مورد علاقه همه است هویج پلو را با برنج ایرانی طبخ کنید.

5 ساعت 30 دقیقه
8 نفر
350 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 1 ساعت
کل زمان 5 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت
  1. برای پخت هویج پلو با مرغ ابتدا برنج را پاک کرده و با نمک، حدود ۳ تا ۴ ساعت خیس کنید سپس مرغ را شسته، با یک عدد پیاز خرد شده و دو حبه سیر و دو لیوان آب و کمی نمک بپزید طوری که بعد از پختن یک لیوان آب داشته باشد مرغ را بگذارید سرد شود و بعد استخوانهایش را جدا کرده و به قطعات کوچک خرد کنید.

  2. آب مرغ را از صافی رد کرده و زعفران را در کمی آبجوش حل کنید نصف از زعفران و نصف از روغن را با آب مرغ مخلوط کنید و بگذارید کمی بجوشد، هویج را پوست بکنید و بشوئید سپس با رنده درشت و یا رنده مخصوص خلال کردن، هویج را بشکل خلال نازک رنده کنید و در یک قاشق روغن کمی سرخ کنید، شکر را در یک لیوان آبجوش حل کنید داخل هویج بریزید بگذارید کمی جوش بزند.

  3. برنج را آبکش کنید بقیه روغن را با نصف لیوان آب و کمی زعفران در ته دیگچه بریزید بگذارید داغ شود برنج را کم کم در دیگچه ریخته هویج آماده شده و قطعات مرغ را لای پلو بگذارید دیگ را روی حرارت ملایم قرار دهید و در آن را ببندید در دیگ که عرق کرد آب مرغ زعفرانی را روی سطح برنج بریزید و هویج پلو را دم بگذارید و موقع کشیدن هویج پلو با مرغ، سه کفگیر پلو را بر دارید با بقیه زعفران مخلوط کنید برنج زعفرانی درست کنید.

  4. هویج پلو را در دیس بکشید و با برنج زعفرانی و کمی خلال پسته و بادام روی پلو را تزئین کنید، کره را آب کرده و روی هویج پلو با مرغ بدهید.

آموزش آشپزی
(4 ستاره از 277 رای)