دستور آشپزی خورش انار بیج

خورش انار بیج یک غذای خوشمزه گیلانی است در گیلان از سبزی محلی بنام واران بو با جعفری استفاده میکنند خورش انار بیج را با پلو سرو کنید.

دستور آشپزی باقالا قاتق

باقالا قاتق یک غذای خوشمزه شمالی است در خطه شمال کشور این غذا را به همراه چلو یا کته، سیر ترشی، ماهی شور و زیتون پرورده سرو می کنند.

دستور آشپزی دلمه بادمجان

دلمه بادمجان یکی از اصیل ترین غذاهای آذری می باشد و معمولاً برای سرو دلمه ها از سس ماست استفاده می کنند دلمه یا دلما به زبان آذری یعنی چیزی که پیچیده میشود.

آشپزی خورش بز قرمه کرمانی

خورش بز قرمه از غذاهای سنتی کرمان است که به دلیل داشتن نخود، گوشت و کشک بسیار مقوی و حاوی پروتئین است. خورش بز قرمه را میتوانید با نان و یا با برنج میل کنید.

دستور آشپزی میرزا قاسمی

میرزا قاسمی خوراک گیلانی است بسیار سریع و آسان تهیه میشود و یک پیش غذای خوشمزه است میرزاقاسمی هم با نان و هم با برنج خورده می شود.

دستور آشپزی شامی رشتی

شامی رشتی در رشت درست میشود و برای افطاری در ماه رمضان می خورند این شامی خوشمزه، پای ثابت سفره های افطار است.

دستور آشپزی دلمه کلم با مرغ

دلمه یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و محبوب است که بسیاری از مردم آن را دوست دارند. دلمه انواع متنوع دارد. دلمه کلم با مرغ را در خانه تهیه و از طعم عالی آنها لذت ببرید.

دستور آشپزی آش شله قلمکار

آش شله قلمکار یک آش سنتی ایرانی است این آش خوشمزه و مقوی است. آش شله قلمکار را به عنوان آش نذری هم می پزند و سرو می کنند.

دستور پخت دلمه برگ مو

دلمه برگ مو یک غذای لذیذ و سنتی است آماده کردن و پیچیدن دلمه سخت است و زمانبر، دلمه برگ مو را به عنوان پبش غذا برای مهمانی از قبل میتوانید بپیچید و بعد بپزید.

دستور پخت شله زرد

شله زرد یک دسر خوشمزه است و برای نذری هم درست می کنند توجه کنید که شله زرد تهیه شده قوام بیاید و آب نیاندازد زعفران به مقدار کافی بریزید تا خوشرنگ شود.

دستور پخت بریانی اصفهان (بریونی)

غذاهای محلی و سنتی از مهم ترین جاذبه های گردشگری بشمار میروند. تقريبا همه انواع خوراک ها در استان اصفهان تهيه و طبخ میشود. مشهورترین غذای سنتی بریانی اصفهان است.

دستور پخت قیمه نثار

قیمه نثار غذای سنتی شهر قزوین است قیمه نثار یک غذای مغذی و لذیذ است در انتخاب خلال پسته و بادام دقت کنید که تازه باشد و از برنج ایرانی استفاده کنید نوش جان.