طرز تهیه کباب برگ

کباب برگ

کباب برگ یکی از غذا های بسیار خوشمزه و لذیذ ایرانی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد به راحتی قابل تهیه است.

2420 دقیقه
2 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 24 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 2420 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کباب برگ یکی از کباب های اصیل ایرانی می باشد که شما می توانید با گوشت گوساله یا گوسفندی به راحتی در خانه یک کباب درجه یک تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کباب برگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید گوشت راسته را اگر چربی و رگ و پوست دارید حسابی با یک چاقو بگیرید و از وسط با کمک یک چاقو نصف کنید و بعد پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید. ادویه ها را به گوشت بزنید و جساتبی ماساژ دهید و بعد زعفران دم کرده روی گوشت بزنید و با دست ماساژ دهید تا به خورد گوشت برود.

  2. در ادامه باید پیاز خرد شده و گوشت را داخل یک ظرف بریزید و روی ظرف را سلفون بکشید و چند روز یا چند ساعت در یخچال قرار دهید تا گوشت بیات شود اگر از دو روز قبل این کار را بکنید گوشت حسابی ترد می شود.

  3. حالا باید گوشت را روی تخته باز کنید و به صورت عمودی با پشت کارد آنقدر روی گوشت بزنید تا شیار دار شود و بیفتک کوب نیز می توایند بکوبید و به صورت افقی پهن کنید و حالا باید گوشت را برش بزنید برای این ابتدا از پایین پنج گوشت و از بالا چهار انگشت سایز بزنید و بعد مجدد گوشت را برش بزنید و دور اطراف را منظم کنید.

  4. سپس گوشت را از وسط با سیخ نازک به صورت بخیه ای رد کنید. اگر دوست دارید کباب برگ شما تمیز تر شود با چاقو اطراف آن تمیز کنید و بعد منقل را از قبل آماده کنید و بعد از داغ شدن زغال ها کباب ها را روی آن قرار دهید و مدام بچرخانید تا پخته شود و در انتها روی کباب ها ترکیب کره و زعفران بزنید. نوش جان

فوت و فن دستور پخت کباب برگ

گوشت مورد استفاده برای کباب برگ حتما باید گوشت فیله باشد و ترجیحا از فیله گوسفندی استفاده کنید.

برای طعم دار کردن می توانید از رزماری و کره و روغن زیتون استفاده کنید.

می توانید کباب را برش بزنید و در سیخ های کوچک بزنید و روی تابه گریل کباب کنید.

 

آشپزی غذای سنتی
(5 ستاره از 625 رای)