طرز تهیه مارشمالو یلدایی

مارشمالو یلدایی

می توانید در این پست یکی از راحت ترین دسر های یلدایی را یاد بگیرید و برای این دورهمی تاریخی تهیه کنید.

2 ساعت 20 دقیقه
4 نفر
100 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 2 ساعت
کل زمان 2 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

مارشمالو یلدایی یکی از روش های تهیه یک دسر فوق العاده آسان و ساده است که نیاز به قالب خاصی نیست و شما می توانید با پودر ژله این مارشمالو را مثل بیرون در خانه تهیه کنید. امروز دیگچه طرز تهیه مارشمالو یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. تهیه ژله قرمز رنگ را داخل یک کاسه بریزید و به آن ۲ لیوان آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و بن ماری کنید یعنی روی بخار کتری قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد از این که کمی خنک شد گلوکز را اضافه کنید و با همزن برقی برای ۷ الی ۸ ق دقیقه با همزن برقی بزنید تا کاملا رنگ آن روشن شود سپس یک ظرف پلاستیکی یا پیرکس را به شکل مستطیل بردارید و از مواد داخل آن بگیرید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

  2. برای رنگ سبز نیز باید از ژله سبز را داخل یک کاسه بریزید و ۱ لیوان آب جوش اضافه کنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد کمی رنگ خوراکی سبز به دلخواه به همراه گلوکز بریزید و با همزن برقی برای ۷ الی ۸ دقیقه بزنید تا کرمی رنگ شود و بعد از قالب مورد نظر را از یخچال خارج کنید.

  3. رنگ سبز تهیه شده را روی رنگ قبلی بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد دور تا دور دسر را آزاد کنید و داخی دیس که از قبل پودر نارگیل زدید قرار دهید و با چاقو برش بزنید و به دلخواه با شکلات چیپسی تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه مارشمالو یلدایی

می توانید بجای گلوکز از عسل نیز استفاده کنید.

می توانید کف ظرف یک نایلون قرار دهید و مواد را داخل آن بریزید و با کمک نایلون از ظرف خارج کنید.

برای بهتر برش دادن از چاقو اره ی استفاده کنید.

می توانید بجای پودر نارگیل از نشاسته ذرت استفاده کنید.

می توانید یک رنگ ژله آلوورا نیز تهیه کنید بین لایه سبز و قرمز بریزید.

به دلخواه می توانید به شکل مثلثی یا مستطیل برش بزنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 356 رای)