طرز تهیه چیز کیک یلدایی

چیز کیک یلدایی

چیز کیک یلدایی یکی از چیز کیک های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید با بیسکویت و پنیر تهیه کنید.

4 ساعت 5 دقیقه
8 نفر
350 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 4 ساعت
پخت 5 دقیقه
کل زمان 4 ساعت 5 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

چیز کیک یلدایی یکی از بهترین دسر های یلدا می باشد زیرا شما می توانید خیلی راحت از شب قبل در خانه تهیه کنید و برای مهمانی ها سرو کنید. برای تهیه چیز کیک یلدایی بدون فر می توانید از انواع بیسکویت های دلخواه استفادده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه چیز کیک یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید بیسکویت را خرد کنید برای این کار می توانید داخل نایلون ریخته و با گوشتکوب بکوبید خرد کنید تا پودری شود یا می توانید داخل غذاساز بریزید تا له شود. سپس با کره ذوب شده مخلوط کنید و هم بزنید و یک قالب کمربندی یا ساده گرد انتخاب کنید و کف آن نایلون قرار دهید و مخلوط تهیه شده را داخل قالب بریزید و با پشت لیوان یا گوشتکوب خوب فشرده و یکدست کنید و برای ۳۰ دقیقه این مخلوط را کنار قرار دهید.

  2. برای تهیه مواد پنیری باید زلاتین را داخل یک کاسه ریخته و ۷ ق غذا خوری اضافه کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود. پنیر ماسکارپونه و خامه و پودر قند را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و بعد ژلاتین بن ماری شده را اضافه کنید و مواد را در حد مخلوط شدن هم بزنید و کراست بیسکویتی را از یخچال خارج کنید و مواد پنیری را داخل قالب بریزید و برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

  3. برای کراست ژله ی چیز کیک باید ژله مورد نظر را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد روی چیز کیک به دلخواه دانه های انار بریزید و بعد ژله خنک شده را کم کم روی انار بریزید و برای چند ساعت دسر را در یخچال قرار دهید و بعد دور تا دور دسر را با چاقو آزاد کنید و کمر قالب را باز کنید و داخل دیس مورد نظر قرار دهید و برش بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک یلدایی

اگر دوست دارید مواد ژله ی شیرین تر باشد از ژله های مختلف می توانید استفاده کنید.

دقت کنید موقع ریختن ژله روی مواد پنیری حتما از داغی افتاده باشد.

از سایز ۲۰ یا ۲۵ می توانید استفاده کنید.

می توانید با هر نوع میوه ی دیگری که دوست دارید استفاده کنید.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 440 رای)