طرز تهیه سوپ ورمیشل

سوپ ورمیشل

سوپ ورمیشل را می توانید به صورت ساده بدون مرغ یا با مرغ و سبزیجات برای مهمانی ها این سوپ عالی را تهیه کنید.

2 ساعت
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 1 ساعت
کل زمان 2 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

سوپ ورمیشل یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید با مرغ و بدون مرغ این سوپ عالی را با رشته فرنگی تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه سوپ ورمیشل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار باید سینه مرغ را با ادویه ها و کمی نمک داخل قابلمه تفت دهید و یک پیاز ۴ قاچ شده و یک عدد برگ بو اضافه کنید و روی مرغ آب بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود و بعد از پخت آب مرغ را صاف کنید و سینه مرغ را ریش ریش کنید.

  2. در ادامه باید پیاز و هویج و سیب زمینی را پوست بگیرید و به دلخواه می توانید نگینی ریز خرد کنید یا رنده درشت بزنید. داخل تابه کمی روغن یا کره ریخته و پیاز را تفت دهید و بعد از سبک شدن هویج و سیب زمینی را اضافه کنید.

  3. در ادامه باید رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود و آب مرغ صاف شده را اضافه کنید و بگذارید تا سبزیجات پخته شود و بعد از ۴۰ دقیقه جو پرک را به همراه مرغ ریش شده اضافه کنید و بگذارید تا جو لعاب بی اندازد.

  4. حالا باید رشته فرنگی یا ورمیشل فرمی دلخواه را اضافه کنید و درب قابلمه را باز قرار دهید تا رشته ها در طول پخت خمیر نشوند و بعد زرشک را به همراه جعفری ساطوری شده به سوپ اضافه کنید و هم بزنید و بعد از ۲۰ دقیقه سوپ خوشمزه ما حاضر است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ ورمیشل

در انتها می توانید کمی آبلیموترش نیز اضافه کنید.

افزودن زرشک دلخواه است.

اکر دوست دارید سوپ شما لعاب دار بشه زمان بیشتری دهید. ولی از اونجایی که سوپ یه پیش غذا ترجیحا ابکی باشد که در کنار اون بشه غذاهای دیگر سرو کرد.

افزودن جو پرک باعث لعاب بیشتر سوپ می شود.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 360 رای)