طرز تهیه تیرامیسو

تیرامیسو

تیرامیسو یکی از دسر های بسیار خوشمزه و جذاب برای مهمانی ها می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد.

12 ساعت 20 دقیقه
4 نفر
513 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 12 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 12 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

تیرامیسو یکی از دسر های بسیار خوشمزه ایتالیایی می باشد که با بیسکویت مخصوص لیدی فینگر تهیه می شود و برای مهمانی بهترین گزینه است. امروز در دیگچه طرز تهیه تیرامیسو اصل ایتالیایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید آب جوش و پودر قهوه فوری را باهم مخلوط کنید و کنار قرار دهید تا خنک شود. پنیر ماسکارپونه را به همراه خامه صبحانه داخل کساه ریخته و با همزن برقی برای ۴ الی ۵ دقیقه بزنید تا پفکی شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا همه خامه به طور یکنواخت هم بخورد.

  2. در ادامه زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید و داخل یک کاسه ریخته و به آن پودر قند اضافه کنید و هم بزنید و یک کتری را از قبل روی حرارت قرار دهید و کاسه را روی بخار کتری بگذارید و برای ۱۰ دقیقه خوب هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود این کار برای پخت زرده می باشد.

  3. وقتی زرده از دما افتاده به پنیر و خامه اضافه کنید و یک قاشق از قهوه فوری دم شده اضافه کنید و خوب با لیسک مواد را مخلوط کنید و داخل یک قیف یک بار مصرف بریزید.

  4. ظرف مورد نظر را انتخاب کنید و هر کدام از بیسکویت ها را داخل ترکیب قهوه فوری بزنید و یک لایه بیسکویت لیدی فینگر قرار دهید و بعد از ترکیب خامه تهیه شده روی بیسکویت بریزید و همین طور ادامه دهید تا ظرف پر شود و در انتها لایه آخر باید پنیری باشد و روی آن پودر کاکائو بریزید و چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت تیرامیسو

دقت کنید نباید بیسکویت ها را زیاد داخل آب و قهوه قرار دهید زیرا زود نرم می شود.

این دسر هر چقدر بیشتر در یخچال بماند خوشمزه تر می شود.

در صورت عدم دسترسی به ماسکارپونه از پنیر لبنه استفاده کنید دقت کنید پنیر نباید شور باشد.

وقتی زرده تخم مرغ روی بخار آب ۱۰ دقیقه هم می زنید زرده پخته می شود و هیچ منع مصرفی ندارد پس نگران این موضوع نباشید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 250 رای)