طرز تهیه لوکوم نارنگی

لوکوم نارنگی

لوکوم نارنگی یکی از دسر های فصل پاییز است و تا فصل این دسر خوشمزه و جذاب رسیده آن را تهیه کنید.

4 ساعت 20 دقیقه
5 نفر
80 کالری
مواد لازم برای 5 نفر
آماده‌سازی 4 ساعت
پخت 20 دقیقه
کل زمان 4 ساعت 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

لوکوم یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده ترکیه ای هستند که با میوه های مختلف تهیه می شوند و شما می توانید به راحتی یک دسر خانگی تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه لوکوم نارنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید آب نارنگی را تهیه کنید برای این کار نارنگی ها را پوست بگیرید و پوست سفید رنگ را تا جایی که می توانید جدا کنید و بعد داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزید و خوب میکس و پوره کنید تا آب نارنگی بدست بیاید می توانید از گوشتکوب برقی نیز استفاده کنید.

  2. نشاسته را داخل یک کاسه ریخته و با چند قاشق آب سرد خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا یکدست شود.

  3. آب نارنگی تهیه شده را داخل قابلمه بریزید و نشاسته را اضافه کنید و هم بزنید و برای ۱۰ دقیقه بگذارید روی حرارت ملایم هم بخورد و یکدست شود و بوی خامی نشاسته گرفته شود، دقت کنید نباید شعله زیاد باشد وگرنه مواد زود سفت می شود و بوی خامی در مواد باقی می ماند.

  4. در ادامه شعله را خاموش کنید و کره و وانیل را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. یک دیس پیرکس بردارید و مواد را داخل آن قرار دهید و در فریزر یا یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد برش بزنید و داخل پودر قند یا نارگیل بغلطانید و داخل دیس سرو قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه لوکوم نارنگی

مقدار شکر بسته به شیرینی نارنگی ها دارد و اگر نارنگی ها شما کمی ترش است می توانید تا ۱ پیمانه شکر اضافه کنید.

برای جداسازی لوکوم از ظرف بهتر یک شب یا چند ساعت در یخچال باشد وقتی کامل غلیظ و سفت شد از یخچال بیرون بیارید و برای اینکه از قالب راحت دربیاد دور تا دور شو با چاقو جدا کنید بعد برش بدید و داخل ظرفی پودر نارگیل ریخته و لوکوم ها را بغلتونید به طوری که تمام اطرافشو پودر نارگیل بپوشاند در انتها به دلخواه می توانید پودر پسته روی آن بریزید.

روی شعله حتما هم بزنید تا ته نگیرد و له غلظت برسد.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 400 رای)