طرز تهیه مرغ شکم پر

مرغ شکم پر

مرغ شکم پر بدون فر در قابلمه روش بسیار ساده و راحت است که شما می توانید خیلی راحت با مواد میانی برای مهمانی تهیه کنید.

14 ساعت
6 نفر
300 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 12 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 14 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

مرغ شکم پر بدون نیاز به فر یک مرغ فوق العاده آبدار و لذیذ است که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این مرغ شکم پر عالی را بهتر است با مرغ سایز کوچک تهیه کنید که لذیذ تر باشد و بهتر پخته شود. امروز در دیگچه طرز تهیه مرغ شکم پر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مرغ را مرینت کنید برای این کار مرغ را خوب بشورید بال های اضافه و دم مرغ را بگیرید و زیر پوست مرغ را کاملا تمیز کنید و بشورید و بعد مرغ را باید با ادویه های گفته شده حسابی ماساژ دهید و داخل یک ظرف قرار دهید و یک پیاز را خرد کنید و به همراه فلفل دلمه و هویج خرد شده روی و زیر شکم مرغ قرار دهید و برای ۱۲ ساعت در یک ظرف درب دار در یخچال قرار دهید تا مرینت شود.

  2. برای تهیه مواد میانی باید یکی دیگر از پیاز ها را خرد کنید و با کره تفت دهید و بعد سیر رنده شده را اضافه کنید و در ادامه کمی زردچوبه و فلفل سیاه بزنید سپس زرشک خیس خورده و گردو و رب انار و رب آلوچه را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا یکدست شود و در انتها آلو را نیز اضافه کنید و بگذارید تا کمی خنک شود.

  3. در ادامه مرغ را از یخچال خارج کنید و بعد از مواد مرینت جدا کنید و سطخ مرغ را با زعفران آغشته کنید و شکم مرغ از مواد میانی تهیه شده پر کنید و با کمک نخ و سوزن تمیز مرغ را بدوزید یا می توانید با کمک خلال دندان مرغ را فیک کنید و بعد داخل قابلمه مورد نظر کمی کره و روغن ریخته و تمام قسمت های مرغ را خوب سرخ کنید تا تغییر رنگ دهد.

  4. برای تهیه سس مرغ باید یکی دیگر از پیاز را کمی تفت دهید و به آن نمک و زردچوبه و رب اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و بعد آب جوش بریزید و سس را روی مرغ بریزید به طوری که سس باید نصف مرغ را بگیرد و برای ۲ ساعت با حرارت کم بگذارید تا مرغ پخته شود و در طول پخت حتما باید مرغ را جابجا کنید و از سس روی آن بریزید تا تمام قسمت های مرغ کاملا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مرغ شکم پر در قابلمه

برای مرینت کردن مرغ روش های مختلفی وجود دارد می توانید مرغ را در مخلوط آب و نمک و سرکه قرار دهید تا بوی زهم از بین برود.

در استفاده از زعفران دست و دلیاز باشید تا رنگ مرغ جذاب تر شود.

اگر انار دون داشتید می توانید اضافه کنید.

سعله باید متوسط باشد تا مرغ کاملا پخته شود.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 123 رای)