طرز تهیه مربای توت فرنگی

مربای توت فرنگی

مربای توت فرنگی یکی از مربا های بسیار خوشمزه است که می توانید به صورت خرد شده یا سالم تهیه کنید.

12 ساعت 40 دقیقه
5 نفر
278 کالری
مواد لازم برای 5 نفر
آماده‌سازی 12 ساعت
پخت 40 دقیقه
کل زمان 12 ساعت 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

مربای توت فرنگی یکی از انواع مرباهای بسیار خوشمزه و محبوب در سراسر جهان است که مانند دیگر مرباها معمولا به عنوان صبحانه سرو می شود. این مربای خوشمزه یک مربای فصلی است و بهتر است در فصل بهار و تابستان که توت فرنگی محلی در بازار موجود است، آن را درست کنید. امروز طرز تهیه دیگچه طرز تهیه مربا توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

زم:

  1. برگ سبز توت فرنگی ها را جدا کنید و اون ها را با آب سرد بشورید. بگذارید آب آن خشک شود و بعد وزن کنید  اگر دوست دارید توت فرنگی شما خرد شود در این مرحله به اندازه دلخواه خرد کنید و داخل قابله بریزید و لا به لا شکر اضافه کنید و برای  الی ۵ ساعت در یخچال قرار دهید تا آب بی اندازد.

  2. بعد روی شعله ای که با سایز قابلمه متناسب هست بذارید. برای پخت مربای توت فرنگی باید شعله متوسط رو به بالا باشه که زود بپزد و توت ها له نشوند و حتما بالای سر قابلمه باشید تا وقتی شکر حل می شود و به جوش می آید و با لیسک یا قاشق چوبی هم بزنید.

  3. در طول پخت باید مداوم کف روی مربا را بگیرید زیرا این کار باعث شفاف شدن مربا می شود. در حین پخت چند بار هم بزنید و در  دقیقه آخر آبلیمو را اضافه کنید و زمانی که شربت مربا هب وقام رسید باید وانیل را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید و زمانی که خنک شده داخل شیشه تمیز ریخته و در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.

فوت و فن های دستور پخت مربا توت فرنگی

اگر مشاهده کردید شربت هنوز به قوام نرسیده و توت ها پخته،برای این که توت ها له نشوند ،با کفگیر سوراخ دار،توت ها رو از شربت جدا کنید و بگذارید شربت ۵_۴ دقیقه بجوشه و به قوام برسد. در آخر توت ها رو دوباره به قابلمه برگردونید تا با شربت چند تا جوش بخورد و بعد حرارت رو خاموش کنید.

پخت مربای توت فرنگی باید ۳۰ الی  دقیقه بیشتر نباید پخته شود وگرنه له و تیره می شود.

برای تشخیص قوام شربت مربا باید بین دو اتگشت تست کنید و مثل نخ کش بیاد یا می توانید مقداری شربت داخل یک بشقاب بریزید و بذارید یخچال و غلظت شربت رو تست کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 159 رای)