طرز تهیه پنکیک

پنکیک

شما می توانید در این رسپی ساده ترین پنکیک را یاد بگیرید تا برای صبحانه یا عصرانه این پنکیک خوشمزه را به راحتی تهیه کنید.

15 دقیقه
2 نفر
227 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 5 دقیقه
پخت 10 دقیقه
کل زمان 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

پنکیک یکی از انواع کیک ها می باشد که خیلی سریع و راحت تهیه می شود و شما می توانید این بار با یک رسپی بسیار ساده و سریع یک صبحانه بسیار خوشمزه برای خانواده خود تهیه کنید و یک شروع صبج دل انگیزی داشته باشید. شما می توانید پنکیک را با میوه دلخواه یا انواع سس های شکلاتی یا و عسل به دلخواه خود سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه پنکیک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید تخم مرغ را به همراه وانیل شکر داخل یک کاسه بریزید و با همزن دستی یا چنگال مواد را هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود می توانید از همزن برقی نیز استفاده کنید در حدی که مواد کرم رنگ و کف کند.

  2. در ادامه باید به آن شیر یا روغن اضافه کنید و مجدد برای ۱ دقیقه دیگر مواد را هم بزنید.

  3. آرد و بیکینگ پودر را باهم ترکیب و الک کنید و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید تا خوب یکدست شود و گلوله های آرد باز شود اگر مواد شما گلوله شد می توانید یک بار از صافی عبور کنید ولی اگر تدریجی آرد را اضافه کنید اصلا گلوله نمی شود.

  4. در ادامه باید داخل یک تابه نچسب کمی کره یا روغن با فرچه بزنید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود و بعد از مواد پنکیک با کمک ملاقه به صورت دورانی و گرد داخل تابه بریزید و صبر کنید تا یک طرف آن حباب بزند حدود ۲ دقیقه این مرحله زمان بر است و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و به همین ترتیب همه پنکیک ها را آماده کنید و روی هم قرار دهید و به دلخواه با عسل یا میوه مورد نظر میل کنید. نوش جان

 

فوت و فن های دستور پخت پنکیک

همه ی مواد حتما هم دمای محیط باشند و حدود یک ساعت تو محیط آشپزخونه مونده باشند.

از مواد وقتی داخل تابه ریختید برای این که پنکیکتون نرم و‌ پنبه ای شود چند تا حباب که زد برگردونید و نذارید زیاد داخل تابه بماند اینجوری هم رنگ پنکیک روشن می شود و هم پنبه ای می شود.

برای زدن تخم مرغ و شکر نیازی نیست حتما از همزن برقی استفاده کنید.

اگر از یک تابه کوچیک استفاده کنید همه پنکیک های شما یکدست می شود و یا از یک پیمانه یا لیوان استفاده کنید تا پنکیک ها سایز یکدستی داشته باشد.

فرقی ندارد چه از ماست یا شیر استفاده کنید و اگر هیچکدام را نداشتید می توانید از آب استفاده کنید.

 

طرز تهیه پنکیک ساده

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 30 رای)