طرز تهیه کیک اسفنجی

کیک اسفنجی

اگر برای تولد و مهمانی ها دنبال یک رسپی دقیق و بدون نقص می گردید که کیک تولد تهیه کنید این پست را دنبال کنید.

1 ساعت 15 دقیقه
8 نفر
297 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 60 دقیقه
کل زمان 1 ساعت 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کیک اسفنجی به دلیل بافت نرم و پنبه ای که دارد به این اسم مشهور شده است و شما می توانید برای تولد و مهمانی ها از این کیک مخصوص خامه کشی و فوندانت استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کیک اسفنجی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک پیمانه اندازه گیری یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود.

  2. در ادامه باید زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. سفیده را با همزن برقی بزنید تا کمی از لختگی خارج شود و کف کند و بعد ۱ پیمانه از پودر قند را اضافه کنید و به قدری هم بزنید تا مواد خامه ی شکل شود و زمانی که کاسه را بر می گردانید از ظرف بیرون نریزید.

  3. زرده را با وانیل و ۱ پیمانه باقی مانده پودر قند بزنید تا کرمی رنگ شود و بعد آب جوش را اضافه کنید و سریع و تند هم بزنید تا مواد از حالت روان بودن خارج شود و بعد سفیده را اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی مواد را هم بزنید. آرد و نمک و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و اصلا نباید پف مواد را بگیرید.

  4. برای پخت باید از یک قالب کمربندی یا گرد ساده به قطر ۲۶ سانت استفاده کنید و مواد کیک را داخل قالب بریزید و سه بار به سطح بکوبید تا سبک شود سپس در فر از قبل گرم شده به مدت ۶۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود و بعد از خنک شدن از قالب خارج کنید و برش بزنید و به دلخواه خامه کشی کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک اسفنجی

همه مواد باید هم دما باشند.

برای پخت در فر برقی و توستر دما را روی ۱۶۰ قرار دهید.

اگر مواد را زیاد هم بزنید بیکینگ پودر خاصیت خود را از دست می دهد.

پودر قند را با شکر جایگزین زیرا این کیک به بافت نرمی نیاز دارد.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 660 رای)