طرز تهیه حلوا زعفرانی

حلوا زعفرانی

اگر می خواهید یک حلوای زعفرانی خوشمزه و خوشرنگ در خانه تهیه کنید که می توانید برای نذری و مناسبت های مذهبی تهیه کنید.

1 ساعت
5 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 5 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 50 دقیقه
کل زمان 1 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

حلوا زعفرانی یکی از حلوا های بسیار خوشمزه و سنتی ایرانی می باشد که می توانید برای مناسبت های مختلف این حلوای خوشمزه را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه حلوا زعفرانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید آب و گلاب و شکر و زعفران را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا شکر حل شود و نیازی به جوشاندن مواد نیست هم این که شکر حل شد از روی حرارت بردارید اگر بگذارید قوام برسد حلوای شما خشک می شود.

  2. در ادامه باید آرد را داخل تابه روی حرارت ملایم قرار و برای ۳۰ تا ۴۵ دقیقه مداوم هم بزنید تا عطر آرد بلند شود و کم کم تغییر رنگ دهد، دقت کنید استفاده از آرد سفید باعث می شود رنگ حلوا روشن تر می شود و اگر از آرد سنگک استفاده کنید خوش طعم تر می شود.

  3. آرد را الک کنید و دوباره به تابه برگردانید روغن جامد و کره و روغن مایع را کم کم اضافه کنید تا میزان روغن حلوا اندازه شود و برای ۳ الی ۴ دقیقه روغن را با آرد تفت  دهید تا آرد داخل روغن سرخ شود و حالا باید شربت را کم کم به مواد اضافه کنید و سرعت العمل داشته باشید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا آب اضافه شربت تبخیر شود و کم کم حلوا شروع به جمع شدن کند و به قدری حلوا را تفت دهید تا حلوا وسط تابه جمع شود و در انتها حلوا را گهواره کنید و هروقت حلوا جمع شد و گهواره شد یعنی حلوا آماده شده است و بعد داخل دیس بکشید و به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه حلوا زعفرانی

استفاده از روغن جامد و کره و روغن مایع به صورت همزمان باعث نرم شدن حلوا می شود.

استفاده از زعفران به خود شما بستگی دارد و هرچقدر بیشتر استفاده کنید رنگ حلوا بهتر می شود.

به دلخواه می توانید کمی پودر هل نیز می توانید استفاده کنید.

مرحله آخر گهواره کردن حلوا هست که رو کیفیت حلوا تاثیر دارد ولی نباید زیاد هم انجام دهید که روغن پس می دهد (دوتا سه بار کافیه ).

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 150 رای)