طرز تهیه مرغ زعفرانی

مرغ زعفرانی

اگر می خواهید یک مرغ زعفرانی خوشمزه و آبدار در خانه تهیه کنید که طعم و مزه فوق العاده ی داشته باشد این رسپی را تست کنید.

6 ساعت
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 4 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 6 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

برای یک بار هم کشده مرغ زعفرانی را با این روش تهیه کنید که خیلی خوشمزه می شود و نیازی به افزودن آب نیست و با ترکیب پیاز و زعفران تهیه می شود. امروز در دیگچه طرز تهیه مرغ زعفرانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. برای گرفتن بوی زهم مرغ بهتر از شب قبل یا حداقل از ۴ ساعت قبل مرغ ها را داخل یک ظرف درب دار قرار دهید و دو قاشق نمکو آب روی آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا بوی مرغ گرفته شود دقت کنید آب باید روی مرغ ها را بگیرد و بعد از این زمان مرغ ها را خوب بشورید تا نمک اضافی از بین برود.

  2. در ادامه باید پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز یکدست خرد کنید و کف تابه یا قابلمه مورد نظر بریزید و مرغ ها را روی پیاز ها قرار دهید و زعفران دم کرده و نمک و روغن مایع را روی مرغ ها را بریزید.

  3. حالا باید درب قابلمه را بسته و روی حرارت ملایم بگذارید تا حرارت کم تا پخته شود و حتما بین کار مرغ ها را زیر و رو کنید و در صورت دلخواه کمی زعفران بین پخت برای خوشرنگ شدن اضافه کنید و زمانی که پخته شد داخل بشقاب سرو قرار دهید و با پیاز های پخته شده و یک کته خوشمزه زعفرانی سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مرغ زعفرانی

اگر بین پخت آب مواد کم شد می توانید کمی آب جوش اضافه کنید ولی اگر حرارت کم باشد اصلا نیازی به افزودن آب نیست.

به دلخواه می توانید از هویج خرد شده نیز داخل مرغ استفاده کنید.

می توانید بجای روغن از کره نیز استفاده کنید.

حتما مرحله اول را انجام دهید این کار باعث طعم فوق العاده مرغ می شود.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 550 رای)