طرز تهیه رولت سیب زمینی شکم پر

رولت سیب زمینی

اگر برای مهمانی ها دنبال یک غذای خوشمزه و ساده می گردید رولت سیب زمینی را تهیه کنید زیرا بسیار مجلسی و راحت است.

40 دقیقه
4 نفر
260 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

رولت سیب زمینی یکی از رولت های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید به راحتی این رولت خوشمزه را با مواد میانی دلخواه خود تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه رولت سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سیب زمینی ها را پوست بگیرید و بشورید و رنده درشت بزنید با دست آب سیب زمینی ها را بگیرید و بعد تخم مرغ و کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و بعد داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و چرب کنید و مواد سیب زمینی را به صورت مستطیل روی آن پخش کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید تا خودش را بگیرید بیش از اندازه داخل فر قرار ندهید وگرنه خشک می شود.

  2. برای تهیه مواد میانی باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد گوشت را اضافه کنید و به همراه پیاز و کمی نمک و فلفل سیاه تفت دهید و بعد سوسیس رنده شده را اضافه کنید و تفت داده تا سبک شود و در ادامه باید قارچ و فلفل دلمه را نگینی ریز خرد کنید و به همراه مواد تفت دهید تا سبک و نرم شود و در انتها رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و برای این که رنگ رب باز شود کمی آب بریزید و هم بزنید و از روی حرارت بردارید.

  3. در ادامه باید کمی پنیر پیتزا روی سیب زمینی ها پخته شده بریزید و مواد میانی را روی آن پخش کنید و به کمک کاغذ روغنی رول کنید و روی آن پنیر پیتزا بریزید و برای چند دقیقه در حد ذوب شدن پنیر بگذارید تا بماند و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت رولت سیب زمینی

حتما کاغذ روغنی را جدا کنید وگرنه جدا کردن سیب زمینی خیلی سخت می شود.

وقتی مواد کوکو را روی کاغذ روغنی مریزید سعی کنید اصلا آب سیب زمینی رو نریزید وگرنه شل می شود.

کوکو را خیلی برشته نکنید وگرنه رول نمی شود.

بجای فر می توانید از یک تابه مستطیل دو طرف تهیه کنید ولی باید خیلی نازک مواد را پهن کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 450 رای)