طرز تهیه فرنی با آرد برنج

فرنی با آرد برنج

فرنی با آرد برنج یکی از دسر های خوشمزه می باشد که با شیر و آرد برنج مرغوب ایرانی تهیه می شود و برای ماه رمضان و سرماخوردگی مناسب است.

20 دقیقه
2 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 5 دقیقه
پخت 15 دقیقه
کل زمان 20 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

فرنی یکی از پیش غذا یا دسر های سنتی ایرانی می باشد که خیلی راحت تهیه می شود و مناسب ماه رمضان و یا موقع سرماخوردگی می توانید این فرنی خوشمزه را به عنوان یک غذای گرم میل کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه فرنی با آرد برنج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ترکیب کردن مواد ابتدا باید همه مواد گفته شده در بالا را به غیر از وانیل و گلاب داخل قابلمه بریزید و خوب مواد را هم بزنید تا آرد برنج داخل شیر باز شود و گلوله ی باقی نماند و حتما از آرد برنج مرغوب استفاده کنید تا رنگ فرنی را تیره نکند و عطر خوبی داشته باشد.

  2. قابلمه را روی حرارت قرار دهید و به آرامی شروع به هم زدن کنید تا جایی کم کم مواد غلیظ شود دقت کنید نباید حرارت را زیاد بالا ببرید وگرنه بوی خامی آرد برنج باقی می ماند و سریع سفت می شود.

  3. هم زدن فرنی در زمانی که روی حرارت است خیلی مهم می باشد چون آرد برنج سنگین می باشد و کف ظرف ته نشین می شود و اگر مرتب هم نزنید گلوله گلوله می شود و خودش را باز نمی کند و بعد از این که فرنی به قل های سنیگین افتاد گلاب را اضافه کنید.

  4. بعد روی حرارت ملایم هم بزنید و بعد وانیل را اضافه کنید و هم بزنید و زمانی که فرنی غلیظ شد می توانید به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی زعفران و دیگری را ساده بگذارید بماند و همان طور که داغ است داخل کاسه بریزید و به دلخواه با پودر دارچین و گل محمدی تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت فرنی با آرد برنج

مقدار شیرینی این مقدار خیلی مناسب هست ولی اگه کم شیرین دوست دارید میتونید از شکرش کم کنید.

آرد برنج را حتما باید در شیر سرد حل کنید. اگر شیر گرم یا داغ باشد گلوله گلوله می شود و فرنی خراب می شود.

آرد برنج مرغوب و ایرانی در عطر و رنگ و طعم فرنی تاثیر مستقیم دارد.

بهتره فرنی تا داغ هست در ظرف مورد نظرتون ریخته شود تا یک دست و شکیل باشد.

برای تزیین می توانید از دارچین و گل سرخ و خلال پسته و بادوم و یا هر چیزی که خودتون دوست دارید استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 410 رای)