طرز تهیه چیزکیک انار

چیز کیک انار

چیز کیک انار یخچالی یکی از راحت ترین رسپی ها برای تهیه یک چیز کیک خانگی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد.

4 ساعت 30 دقیقه
8 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 8 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 4 ساعت
کل زمان 4 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

چیز کیک انار یکی از چیز کیک های بسیار خوشمزه است که مخصوص شب یلدا است البته شما می توانید در ایام دیگر سال نیز این چیز کیک ساده را تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه چیز کیک انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

  1. اول بیسکویت ها را با غذا ساز پودر کنید، برای این کار بیسکویت ها را داخل غذاساز بریزید و پودر کنید یا می توانید داخل یک نایلون ضخیم ریخته و با گوشتکوب بکوبید تا پودر شود.

  2. خوب که پوره شد با کره ی آب شده خوب مخلوط کنید .قالب گرد ۱۸ سانت انتخاب کنید ته قالب نایلون فریزر یا کاغذ روغنی بندازید مواد رو تو قالب بریزید خوب پهن کنید و با ته لیوان یا با هاونگ کاملا فشار داده و صاف کنید. بعد داخل یخچال قرار دهید تا خوب سفت شود.

  3. پنیر ماسکارپونه را با خامه و پودر قند با همزن خوب مخلوط کنید بعد آب انار و پودر ژلاتین رو بنماری کنید به آب سرد اضافه کنید و بذارید روی کتری در حال جوش تا حل و رقیق بشه به مخلوط پنیر و خامه اضافه کنید و مخلوط کنید.(موقع ژلاتین رو اضافه کردن زود هم بزنید گلوله ی نشود )

  4. قالب را از یخچال خارج کرده، مخلوط پنیری را روی بیسکویت ها بریزید و با پشت قاشق یا لیسک صاف کنید و دو ساعت در یخچال قرار بدید سفت بشه بعد ژله ی انار را با آب جوش حل کنید صبر کنید سرد شود.

  5. انار دون شده رو بریزید بعد به آرومی روی چیز کیک ژله رو بریزید بزارید یخچال تا کامل خودش را بگیرد.

  6. می توانید ژله را اول بریزید بریزید یه ربع یخچال بماند بعد یه ربع انار دون شده رو بریزید بازم بزارید یخچال کامل ببنده سپس با چاقو چیزکیک را از بغل قالب جدا کنید کمربند قالب رو باز کنید آن را همراه سلفون از قالب خارج کنید و با احتیاط سلفون را جدا کرده ، در ظرف سروتان قرار دهید.

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک انار

اگر قالب ندارید می توانید تو ظرف پیرکس هم درست کنید.

بهتر است قبل از سرو چیز کیک را برای نیم ساعت در دمای محیط قرار دهید و بعد برش بزنید.

می توانید چیز کیک را داخل لیوان های تک نفره نیز تهیه کنید.

اگر دوست ندارید می توانید آب انار را حذف کنید از شیر یا آب استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 444 رای)