طرز تهیه پاناکوتا

پاناکوتا ساده وانیلی

پاناکوتا ساده وانیلی یکی از بهترین و محبوب ترین دسر ها می باشد که شما می توانید به سادگی تهیه کنید.

4 ساعت 15S
4 نفر
180 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 4 ساعت
پخت 15 دقیقه
کل زمان 4 ساعت 15S
طرز تهیه و دستور پخت

پاناکوتا قطعا یکی از خوشمزه ترین دسر هاست که هم می شود به صورت ساده درست کرد هم به صورت ترکیبی با ژله و بقیه دسرهای ژلاتینی و هم می شود خودش رو با طعم های مختلف درست کرد. امروز در دیگچه طرز تهیه پاناکوتا ساده وانیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید ژلاتی را بن ماری کنید برای این کار ژلاتین را به همراه آب سرد مخلوط کنید و برای چند دقیقه صبر کنید تا اسفنجی شود و بعد یک کتری را از قبل روی حرارت قرار دهید تا بخار کند و بعد کاسه ژلاتین را روی آن قرار دهید و هم بزنید تا بن ماری شود و دانه های ژلاتین کاملا روان و شفاف شود یا می توانید برای ۱ دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید.

  2. در ادامه کمی از شیر را داخل خامه بریزید و هم بزنید تا خامه روان شود و بعد داخل یک قابلمه بریزید و مابقی شیر و شکر را اضافه کنید و مخلوط را روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود و فقط مواد گرم شود دقت کنید اگر خیلی داغ شود خامه بریده می شود و در نهایت دسر خراب می شود.

  3. مواد که گرم شد باید ژلاتین بن ماری شده را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا یکدست شود و بعد در انتها وانیل را اضافه کنید و هم بزنید.

  4. داخل قالب مورد نظر را کمی چرب کنید و دسر را داخل آن ریخته و برای ۴ الی ۵ ساعت داخل یخچال قرار دهید یا می توانید داخل لیوان های یک بار مصرف بریزید و به صورت تک نفره سرو کنید،

  5. برای خارج کردن دسر باید ابتدا دور تا دور دسر را آزاد کنید و زمانی که احساس کردید به قالب نچسبیده است روی دیس مورد نظر برگردانید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پاناکوتا سفید

به دلخواه می توانید یک لایه ژله نیز به دسر اضافه کنید.

پاناکوتا یعنی خامه پخته شده،پس توی این دسر حتما باید خامه پخته شود رسپی هایی که داخل آن ها خامه رو در آخر و بدون حرارت دادن اضافه می کنند اسمشون پاناکوتا نیست.

می توانید به دلخواه داخل آن از پودر کاکائو یا نسکافه استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 369 رای)