طرز تهیه سمبوسه پیتزایی

سمبوسه پیتزایی

سمبوسه پیتزایی یکی از فینگرفود های جذاب است که می توانید با گوشت چرخ کرده این سمبوسه را تهیه کنید.

35 دقیقه
4 نفر
200 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 15 دقیقه
کل زمان 35 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

سمبوسه پیتزایی یکی از غذا های خوشمزه است که شما می توانید با مواد میانی مختلفی تهیه کنید و برای مهمانی ها و تولد ها بهترین گزینه می باشد. امروز در دیگچه طرز تهیه سمبوسه پیتزایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت مکعبی خیلی ریز خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید و با کمی نمک و ادویه های گفته شده و سیر رنده شده حسابی مخلوط کنید و هم بزنید و برای ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود و مرغ مزه دار شود.

  2. در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و نگینی یا خلالی شده را داخل یک تابه بدون افزودن روغن کمی تفت دهید تا آب پیاز کشیده شود و بعد روغن و کمی زردچوبه اضافه کنید سپس مرغ های مزه دار شده را اضافه کنید و تفت دهید تا حسابی مرغ سرخ و پخته شود.

  3. در ادامه باید کمی کره برای نرم شدن مواد اضافه کنید و بعد سس کچاب را اضافه کنید و تفت دهید حالا نوبت اضافه کردن قارچ های اسلایس شده می باشد، قارچ را افزوده و مواد را با حرارت بالا تفت دهید تا آب اضافه قارچ کشیده و نرم شود سپس مواد میانی تهیه شده را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی خنک شود.

  4. نان لواش را به صورت طولی با عرض کم برش بزنید و از مواد میانی و کمی پنیر پیتزا در ابتدای نان قرار دهید و بعد به صورت مثلثی بپچید و در انتها اضافه خمیر را تا بزنید و بدین ترتیب همه مواد را تهیه کنید و داخل تابه با کمی روغن سرخ کنید و اگر می خواهید رژیمی تر باشد در سرخکن های بدون روغن با دمای ۱۸۰ به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید تا سرخ و برشته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سمبوسه پیتزایی

سایز نون لواش ۳۰ در ۱۵ برش بزنید ،از خمیر یوفکا هم می توانید استفاده کنید.

می توانید به دلخواه داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه نیز این سمبوسه را تهیه کنید.

می توانید از پنیر پیتزا رنده شده یا ورقه ای استفاده کنید.

بجای سس کچاب می توانید از رب یا پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 400 رای)