طرز تهیه ترشی لبو

ترشی لبو

ترشی لبو یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده و کاربردی در فصل پاییز و زمستان می باشد که طعم و مزه خوبی دارد.

48 ساعت 45 دقیقه
6 نفر
80 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 48 ساعت
پخت 45 دقیقه
کل زمان 48 ساعت 45 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

ترشی لبو یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید به صورت رنده شده یا قالبی این ترشی خوشرنگ پاییزی و زمستانی را تهیه کنیدو. شما می توانید این ترشی را در تمام فصل های سال در کنار غذا های خود سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه ترشی لبو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید لبو را بپزید برای این کار لبو ها را خوب بشورید و سر و ته لبو را بزنید و به همراه چند لیوان آب بگذارید تا لبو پخته شود دقت کنید آب باید ۲ انگشت بالاتر از سطح لبو باشد و حتما باید ۱ لیوان آب لبو داخل قابلمه باقی بماند.

  2. لبو ها را بعد از پخت پوست بگیرید و بشورید و رنده کنید و اگر دوست دارید می توانید برش بزنید و با کاتر دلخواه آن را برش بزنید. سیر را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید.

  3. یک شیشه کاملا تمیز بردارید، دقت کنید چرب بودن شیشه باعث کپک و خراب شدن ترشی می شود. داخل یک کاسه لبو رنده شده را به همراه سیر و نمک و شکر مخلوط کنید و هم بزنید و بعد سرکه و آب لبو را اضافه کنید و هم بزنید.

  4. لبو مخلوط شده را داخل شیشه بریزید و درب شیشه را خوب بسته و در یخچال قرار دهید و بعد از ۲ روز این ترشی آماده است زیرا لبو پخته شده است خیلی سریع قابل خوردن می باشد و هر چقدر بیشتر بماند خوشمزه تر می شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ترشی لبو

برای حفظ رنگ باید از سرکه سفید استفاده کنید.

اگر دوست دارید ترشی شما تند و تیز نباشد و ملس تر باشد می توانید ۲ لیوان آب لبو و ۱ لیوان سرکه بریزید.

می توانید بعد از این که مواد را مخلوط کردید نمک و شکر را بچشید و به دلخواه اضافه کنید.

اگر دوست دارید طعم و مزه بهتری داشته باشد کمی گلپر به ترشی نیز بزنید تا خوش عطر و خوشمزه تر شود.

ماندگاری این ترشی ۲ ماه در یخچال می باشد.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 199 رای)