طرز تهیه خیارشور

خیارشور

اگر می خواهید یک خیارشور عالی در منزل تهیه کنید باید یک سری نکات مهم را یاد بگیرید تا خیارشور شما ترد و ماندگاری خوبی داشته باشد.

168 ساعت 30 دقیقه
6 نفر
11 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 30 دقیقه
پخت 168 ساعت
کل زمان 168 ساعت 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

خیارشور یکی از ترشیجات خانگی می باشد که شما می توانید با چند قلم مواد مثل بیرون یک خیارشور راحت در منزل تهیه کنید و برای سرو در کنار انواع غذا ها و ساندویچ ها استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه خیارشور را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید خیار ها را خوب بشورید و خشک کنید و اصلا نباید خیار ها مرطوب باشد، دقت کنید از خیار قلمی نازک و ریز استفاده کنید و بعد با کمک یک سوزن خیار ها را سوراخ کنید تا خیارشور بعد از رسیدن ترد شود. یک ظرف شیشه ای استریل را که از قبل شسته و خوب خشک کردید بردارید.

  2. سیر ها را پوست بگیرید و فلفل سبز تند را نیز بشورید و خشک کنید. ترخون را نیز کمی تمیز کنید و بشورید و داخل آبکش قرار دهید.

  3. آب را بجوش بیاورید و بگذارید تا ولرم شود و بعد با سرکه و نمک مخلوط کنید دقت کنید مقدار آب جوش و سرکه و نمک یک فرمول ثابت شما باید بر اساس مقدار خیار و ظرف مقدار ها را بیشتر کنید و بعد آب و نمک و سرکه را باهم مخلوط کنید و بچشید و اگر نیاز بود نمک اضافه کنید.

  4. خیار ها را به صورت ایستاده یک لایه داخل ظرف قرار دهید و بعد روی آن ترخون و سیر و فلفل و نخود را بریزید و مجدد یک لایه دیگر خیار قرار دهید و در انتها شیشه را با مخلوط آب و سرکه پر کنید و روی درب شیشه یک نایلون قرار دهید و خوب درب ظرف را محکم کنید و برای ۱ هفته در جای سرد و تاریک قرار دهید تا برسد و بعد میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه خیارشور

اگر مقدار سرکه را بیشتر بریزید خیارشور ترد نمی شود و خیلی نرم می شود.

مهم ترین نکته در تهیه خیارشور ترکیب و فرمول آب و سرکه و نمک است.

مقدار سیر سلیقه ی است و می توانید به دلخواه کم و زیاد کنید.

اگر خیار ها مرطوب باشد کپک می زند.

می توانید کمی از سیر ها را له کنید تا عطر سیر خارج شود.

درب ظرف را محکم کنید تا هوا نکشد وگرنه خیارشورد ها ترد نمی شود و وسط آن خالی می شود.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 350 رای)