طرز تهیه ماکارونی با سویا

ماکارونی با سویا

ماکارونی با سویا یکی از روش های تهیه ماکارونی بدون گوشت است که خیلی سریع و راحت تهیه می شود.

1 ساعت
4 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 20 دقیقه
پخت 40 دقیقه
کل زمان 1 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

ماکارونی با سویا بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید با سبزیجات مختلف مثل قارچ یا ذرت یا نخود فرنگی این ماکارونی را تهیه کنید. این غذا طعم و مزه خوبی دارد و به دلیل وجود سویا دارای پروئتین می باشد. امروز در دیگچه طرز تهیه ماکارونی با سویا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سویا را خیس کنید برای این کار سویا را داخل یک کاسه بریزید و تا جایی که روی سویا را بگیرید و آب گرم بریزید و برای ۲۰ دقیقه خیس کنید و بعد آبکش کنید دقت کنید اگر در این مرحله سویا را فشار ندهید موقع سرخ شدن نیازی به روغن زیادی ندارید.

  2. در ادامه پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و بعد داخل تابه بدون افزودن روغن تفت دهید تا سبک شود و بعد روغن و زردچوبه را اضافه کنید و تفت دهید سپس سویا خیس خورده با ادویه های گفته شده را اضافه کنید و تفت داده تا سرخ شود و بعد نوبت اضافه کردن سیب زمینی نگینی شده می باشد.

  3. سیب زمینی را اضافه کنید و تفت دهید تا مواد کمی سرخ شود و در انتها فلفل دلمه خرد شده را اضافه کنید و رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود و برای خوشمزه تر شدن آبلیمو را اضافه کنید و کمی آب جوش به مواد اضافه کنید تا رنگ رب باز شود و بعد بگذارید تا سس غلیظ شود.

  4. داخل یک قابلمه آب بریزید و زمانی که جوش آمد زردچوبه و روغن مایع اضافه کنید و ماکارونی دلخواه خود را اضافه کنید و طبق نوشته روی بسته بندی بگذارید تا بجوشد و بعد آبکش کنید و روی آن آب سرد بگیرید تا نشاسته اضافی خارج شود و بعد کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و نیمی از ماکارونی و مواد سویا را بریزید و هم بزنید و همین طور ادامه دهید تا مواد و ماکارونی تمام شود و برای ۴۰ دقیقه دم بگذارید و به همراه سالاد میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ماکارونی با سویا

سویا مقداری روغن به خودش می گیرد نگران بناشید موقع دم کشیدن به ماکارونی پس می دهد.

به دلخواه می توانید بجای رب از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.

می توانید به دلخواه از قارچ اسلایس شده نیز استفاده کنید.

 

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 660 رای)