طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

جوجه کباب تابه ای

اگر می خواهید یک جوجه کباب تابه ای و خوشمزه با یک سس مرینت فوق العاده در خانه تهیه کنید این پست را مشاهده کنید.

3 ساعت 15 دقیقه
3 نفر
220 کالری
مواد لازم برای 3 نفر
آماده‌سازی 3 ساعت
پخت 15 دقیقه
کل زمان 3 ساعت 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

جوجه کباب تابه ای یکی از غذا های بسیار ساده و خوشمزه است که می توانید برای شام یا نهار بدون نیاز به فر و منقل این جوجه را داخل تابه با کمک سیخ چوبی تهیه کنید و از طعم بی نظیر یک جوجه خانگی با برنج زعفرانی لذت ببرید. امروز در دیگچه طرز تهیه جوجه کباب تابه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت مکعبی ریز حرد کنید یا می توانید از فیله مرغ نیز استفاده کنید. فلفل دلمه رنگی را بشورید و رنده ریز بزنید. پیاز را نیز پوست بگیرید و رنده بزنید. زعقران را بسابید و با کمی یخ دم کنید تا خوشرنگ شود. گوجه فرنگی ها را بشورید و رنده ریز کنید.

  2. در ادامه باید مرغ ها را مزه دار کنید برای کنید مرغ ها را داخل یک ظرف بریزید و همه مواد گفته شده و تهیه شده را با ادویه ها و زعفران روی مرغ ها بریزید و دستکش انداخته و خوب مواد را هم بزنید تا مرغ ها با سس تهیه شده حسابی مخلوط شود، درب ظرف را بسته و برای ۳ ساعت یک شب در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود.

  3. سیخ چوبی را داخل آب سرد قرار دهید و بعد تکه های مرغ مزه دار شده را روی سیخ بزنید. داخل تابه مورد نظر کره و روغن بریزید و بعد سیخ چوبی را داخل تابه قرار دهید و بعد آبش کشیده و بگذارید تا طلایی شود و بهتر است نگذارید خیلی خشک شود و در انتها روی آن کره ذوب شده بریزید و با برنج سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت جوجه کباب تابه ای

می توانید از هر روش دلخواه برای مزه دار کردن مرغ استفاده کنید.

می توانید بین مرغ از فلفل دلمه یا پیاز خرد شده استفاده کنید.

می توانید در طول پخت از مخلوط کره و زعفران روی جوجه بزنید و بیش از اندازه سرخ نکنید وگرنه آب جوجه کشیده می شود و خشک می شود.

می توانید از گوجه سرخ شده نیز در کنار این غذا استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 650 رای)