طرز تهیه اوتمیل

طرز تهیه اوتمیل

اوتمیل یک صبحانه یا میان وعده مقوی هست که می تواند ساعت ها شمارو سیر نگه داره و به شما کمک کنه به مرور میل و ولع شما به غذا کمتر شود.

11 دقیقه
1 نفر
68 کالری
مواد لازم برای 1 نفر
آماده‌سازی 1 دقیقه
پخت 10 دقیقه
کل زمان 11 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

اوتمیل یک صبحانه بسیار مفوی که از جو دو سر با آب و شیر به همراه میوه دلخواه تهیه می شود و اوتمیل از معدود غذا های راحتی است که علاوه بر لذیذ بودن بسیار مغذی می باشد و شما می توانید برای وعده صبحانه میل کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه اوتمیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید شیر را داخل یک قابلمه بریزید می توانید از شیر بادام شیرین نشده یا شیر سویا نیز به دلخواه استفاده کنید و زمانی که گرم شد جو را اضافه کنید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا جو کاملا نرم شود، جو دو سر پرک را نیز می توانید از عطاری ها تهیه کنید و خیلی زود نرم شود در این مرحله می توانید به دلخواه پودر پروتئین اضافه کنید.

  2. در ادامه وقتی جو نرم شد از روی حرارت بردارید و داخل کاسه مورد نظر بریزید و عسل و پودر دارچین را اضافه کنید و هم بزنید.

  3. موز را اسلایس کنید و روی اوتمیل قرار دهید و به دلخواه می توانید از مغز گردو یا بادام نیز استفاده کنید و روی اوتمیل بگذارید میل کنید، شما می توانید اوتمیل را به صورت گرم یا سرد سرو کنید که هر دو خوشمزه می باشد. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت اوتمیل

می توانید به دلخواه از دانه چیا برای خواص بیشتر استفاده کنید.

اگر از سیب استفاده می کنید می توانید عسل را حذف کنید زیرا خود سیب شیرین است.

می توانید از انواع مغزیجات یا کشمش و مویز نیز به دلخواه برای تهیه اوتمیل استفاده کنید.

اگر غلیظ تر دوست دارید می توانید مقدار شیر را کمی کمتر بریزید ولی دقت کنید بعد از خنک شدن غلیظ تر و سفت تر می شود.

رژیمی بودن اوتمیل به دلیل وجود فیبر محلول در اون هست فیبرهای محلول موجود در جو دوسر، در داخل معده حجیم شده و باعث ایجاد احساس سیری می شوند.

پودر دارچین برای چربی سوزی اضافه شده است.

می توانید از میوه های فصل یا میوه دلخواه خود استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 336 رای)