مرغ پرتقالی

مرغ پرتقالی

مرغ پرتقالی بی شک یکی از خوشمزه ترین غذا های مجلسی می باشد که می توانید با رسیدن پرتقال تازه در پاییز و زمستان تهیه کنید.

3
6 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 2 ساعت
پخت 1 ساعت
کل زمان 3
طرز تهیه و دستور پخت

مرغ پرتقالی یکی از روش های تهیه یک مرغ خوشمزه می باشد که با آب پرتقال تازه تهیه می شود و بهتر است از آبمیوه های شرکتی استفاده نکنید زیرا حاوی شکر هستند و یا می توانید از آبمیوه فروشی آب پرتقال تازه تهیه کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه مرغ پرتقالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید مرغ را زهم گیری کنید یکی از بهترین روش های زهم گیری مرغ این می باشد که مرغ ها را برای چند ساعت یا یک شب در مخلوط آب و نمک قرار دهید و بگذارید تا بماند و بعد آبکشی کنید و بشورید. روی ران مرغ با چاقو چند خط ایحاد کنید تا بهتر پخته شود.

  2. در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید و کف تابه یا قابلمه مورد نظر بریزید و مرغ ها را روی آن قرار دهید تا آب پیاز خارج شود و بعد کمی روغن اضافه کنید و مرغ ها را با انبر برگردانید و بعد کره را اضافه کنید و درب تایه یا قابلمه را قرار دهید.

  3. در ادامه باید زعفران را بسابید و با کمی یخ دم کنید تا خوشرنگ شود سپس درب تابه را برداشته نمک و فلفل سیاه و قرمز و کمی زردچوبه اضافه کنید و تفت دهید تا عطر ادویه بلند شود و مرغ ها آغشته به ادویه شوند.

  4. در ادامه باید آب پرتقال را که خودتان گرفتید به همراه آلو خیس خورده و زعفران دم کرده اضافه کنید و درب قابلمه را قرار دهید و روی حرارت کم قرار دهید تا جا افتاده شود و سس غلیظ و آلو ها نرم شوند و به همراه برنج سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مرغ پرتقالی

می توانید ۱ ق غذا خوری سرکه سفید به همراه آب و نمک اضافه کنید.

پیاز باید کاراملی شود.

اگر آب پرتقال خیلی ترش بود از شکر برای بالانس کردن مزه ها استفاده کنید.

اگر آب پرتقالی طبیعی استفاده می کنید دقت کنید همان لحظه آبگیری کنید و اضافه کنید زیرا اگر بماند تلخ می شود.

می توانید به صورت ترکیبی از آب پرتقال طبیعی و شرکتی استفاده کنید.

می توانید برای خوشرنگ شدن مرغ زعفران را به صورت مرحله ی اضافه کنید تا عطر و بوی آن حفظ شود.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 315 رای)