طرز تهیه املت قارچ

طرز تهیه املت قارچ

اگر می خواهید یک املت قارچ ایرانی که فوق العاده خوشمزه و متفاوت است را تهیه کنید این پست را دنبال کنید.

10 دقیقه
2 نفر
210 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 5 دقیقه
پخت 5 دقیقه
کل زمان 10 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

املت قارچ یکی از املت های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید برای صبحانه و شام سبک یا عصرانه با سبزیجات دلخواه خود تهیه و با نان تازه سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه املت قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن و زردچوبه کمی تفت دهید تا سبک شود می توانید پیاز را رنده ریز بزنید این کاملا سلیقه ی است.

  2. در ادامه باید فلفل دلمه را بشورید و نگینی ریز خرد کنید و به پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد قارچ های شسته شده و اسلایس شده را نیز اضافه کنید و کمی تفت دهید می توانید برای این که قارچ ها سیاه نشوند کمی آبلیمو به قارچ ها را بزنید.

  3. حالا باید گوجه فرنگی ها را بشورید و رنده کنید یا می توانید پوره کنید و به مواد اضافه کنید و خوب ا مواد تفت دهید تا آب اضافه گوجه کشیده شود و زمانی که مواد یکدست شد ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید.

  4. حالا نوبت اضافه کردن تخم مرغ می باشد که می توانید به دو روش تخم مرغ را اضافه کنید، می توانید تخم ها را داخل کاسه شکسته و هم بزنید و روی مواد بریزید و درب تابه را قرار دهید و با شعله کم بگذارید تا تخم مرغ پخته شود و یا می توانید تخم مرغ را مستقیم روی مواد بشکنید و هم بزنید و به همراه نان تازه و خیارشور سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت املت قارچ

به دلخواه در انتها می توانید کمی جعفری روی مواد بپاشید.

بجای گوجه می توانید از رب استفاده کنید ولی بهتر است رب را کمی رقیق بعد به مواد اضافه کنید.

افزودن فلفل دلمه دلخواه است و می توانید حذف کنید.

می توانید از چند اسلایس گوجه فرنگی یا گوجه گیلاسی برای روی املت استفاده کنید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 450 رای)