شکلات قالبی با شکلات تخته ای

شکلات قالبی با شکلات تخته ای

اگر می خواهید برای ولنتاین یا تولد شخصی که دوستش دارید یک هدیه خاص با شکلات تهیه کنید این رسپی بهترین گزینه است.

15 دقیقه
1 نفر
200 کالری
مواد لازم برای 1 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 5 دقیقه
کل زمان 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

اگر می خواهید برای تولد یا ولنتاین یا هر مناسبتی که پیش رو دارید یک هدیه خاص و زیبا با چند قلم مواد ساده تهیه کنید شکلات قالبی بهترین گزینه می باشد. امروز در دیگچه طرز تهیه شکلات قالبی با شکلات تخته ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. طرز تهیه این شکلات بسیار ساده و راحت است شما می توانید از شکلات رنگی دلخواه یا قهوه ای یا به صورت ترکیبی استفاده کنید. شکلات مورد نظر را با چاقو خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید و یک کتری را از قبل روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید.

  2. کاسه را روی کتری قرار دهید و زمانی که از دور کاسه شروع به ذوب شدن کرد هم بزنید تا کاملا شکلات یکدست و روان شود و اگر خیلی سفت بود می توانید ۱ ق غذا خوری روغن مایع اضافه کنید و هم بزنید.

  3. برای قالب می توانید از ظرف های فریزری یا پلاستیکی مستطیل شکل استفاده کنید یا اگر قالب سیلیکونی طرح دار نیز می توانید استفاده کنید. شکلات ذوب شده را داخل ظرف بریزید و روی آن به دلخواه با میوه اسلایس شده یا ترافل و بیسکویت های مخلتف تزیین کنید و قالب را در یخچال قرار دهید و بعد از این که خودش را گرفت به راحتی از ظرف خارج کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شکلات قالبی

برای این که شکلات راحت از ظرف های پلاستیکی خارج شود بهتر است کمی با روغن چرب کنید.

می توانید برای تزیین از یک رنگ شکلات مخالف استفاده کنید و به صورت نامنظم بریزید و با خلال دندان روی شکلات طرح ایجاد کنید.

می توانید از قالب های سیلیکونی طرح قلب مانند فیلم استفاده کنید و روی شکلات ها قرار دهید یا از یک قالب حروف استفاده کنید و روی شکلات نوشته ایجاد کنید.

برای بن ماری کردن شکلات می توانید برای ۱ دقیقه داخل ماکروفر نیز قرار دهید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 550 رای)