طرز تهیه موچی

طرز تهیه موچی

اگر می خواهید یک موچی خوشمزه و ساده به روش ایرانی در خانه تهیه کنید که نیازی به ابزار خاصی ندارد این پست را مشاهده کنید.

30 دقیقه
6 نفر
350 کالری
مواد لازم برای 6 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

موچی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه کره ی و ژاپنی می باشد که امروزه بین ما ایرانی ها خیلی ترند و محبوب شده است و برای مناسبت های مختلف گزینه خوبی برای هدیه می باشد. امروز در دیگچه طر تهیه موچی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید

  1. ابتدا آرد گلوتینوس را که از لوازم قنادی ها می توانید تهیه کنید را داخل یک کاسه بریزید و به آن پودر قند و نشاسته ذرت را اضافه کنید و هم بزنید و بعد شیر را اضافه کنید و بعد ۵ دقیقه این مخلوط را کنار قرار دهید و هم بزنید و از یک صافی رد کنید تا گلوله های آرد گرفته شود.

  2. در ادامه روی ظرف مورد نظر را سلفون بکشید و چند سوراخ ایجاد کنید و داخل دستگاه بخار پز قرار دهید و اگر ندارید یک قابلمه را بردارید و یک الک یا قالب شیرینی کف آن قرار دهید و آبجوش بریزید و ظرف مواد موچی را روی آن قرار دهید به طوری که باید از کف فاصله داشته باشد و بعد دمکنی گذاشته و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود.

  3. بعد از ۲۰ دقیقه از روی حرارت بردارید و کره را اضافه کنید و با لیسک به خورد مواد بدهید و بعد روی تخته کار قرار دهید و با دست حسابی ورز دهید تا نرم و لطیف شود و حتما باید برای ۸ دقیقه ورز دهید و مداوم کش دهید.

  4. در ادامه به چند قسمت مساوی تقسیم کنید و به آن رنگ خوراکی اضافه کنید و خوب ورز دهید تا خوشرنگ شود و بعد چانه ها را روی سطح به صورت گرد باز کنید و روی یک فنجان قرار دهید و بعد فیلینگ دلخواه که می توانید از ترکیب خامه یا شکلات صبحانه را می باشد را اضافه کنید و خوب گرد کنید و روی کاغذ قرار دهید به همین راحتی شما موچی خوشمزه در خانه تهیه کردید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه موچی

می توانید کره را حذف کنید و بجای آن از ۱۵ گرم روغن استفاده کنید.

اگر خمیر خوب پخته نشود خیلی چسبده است و مزه خامی می دهید و پس حدود ۲۰ دقیقه کافی می باشد و مواد باید کاملا خودش را بگیرد.

حتما از دمکنی استفاده کنید و حرارت متوسط رو به کم باشد.

برای ورز دادن بهتر است از سیلپد یا صفحه سیلیکونی استفاده کنید و حتما از دستکش استفاده کنید تا خمیر نچسبد.

اگر خمیر به سطح کار چسبید کمی سطح را چرب کنید.

ورز دادن خمیر در کشش خمیر بسیار تاثیر دارد پس ۷ دقیقه خوب ورز دهید.

دقت کنید اگه فیلینگ خامه قنادی دارد حتما داخل ظرف دربسته تو یخچال نگهداری کنید، و اگه موچی تو یخچال بره کشسانی آن کم می شود ، پس بهترین فیلینگ برای موچی کرمفیل ، شکلات صبحانه و انواع میوه هست اینجوری کشسانی خمیر کم نمی شود.

روی خمیر اصلا نباید باز باشد وگرنه خشک می شود.

برای فیلینگ می توانید کرمفیل ، خامه قنادی ، گاناش ، انواع دنت ، کرم لوتوس ، کرم شکلاتی ، بیسکوییت پودر شده و انواع میوه استفاده کنید.

آشپزی خارجی
(5 ستاره از 365 رای)