طرز تهیه خورش قیمه با مرغ

خورش قیمه با مرغ

خورشت قیمه با مرغ یکی از خورشت های بسیار ساده است و شما می توانید به راحتی این غذا را در خانه تهیه کنید.

3 ساعت
4 نفر
250 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 1 ساعت
پخت 2 ساعت
کل زمان 3 ساعت
طرز تهیه و دستور پخت

خورش قیمه با مرغ نیز یکی از روش های تهیه این خورشت خوشمزه می باشد که شما می توانید از سینه مرغ استفاده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه خورش قیمه با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا برای تهیه خورش قیمه همیشه لپه را خیس کنید این کار باعث می شود هم نفخ آن گرفته شود و هم بهتر نیز پخته شود. سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به اندازه ی دلخواه برش بزنید.

  2. در ادامه پیاز را پوست بگیرید و به صورت نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه مورد نظر به همراه روغن و زردچوبه خوب تفت دهید تا سبک شود و بعد مرغ خرد شده را به همراه نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و خوب تفت دهید تا رنگ مرغ تغییر کند.

  3. در ادامه باید لپه را نیز اضافه کنید، تفت دادن لپه بسیار مهم است زیرا اگر کم تفت بخورد در حین پخت له می شود و اگر زیاد تفت بخورد دیر پخته و زیر دندان احساس می شود. سپس رب را نیز اضافه کنید و کمی تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود.

  4. در ادامه آب جوش روی مواد بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و بگذارید برای ۲ ساعت خوب پخته شود و در ۳۰ دقیقه انتهای باید لیمو عمانی ها که از قبل در آب گرم خیس کردید تا تلخی لیمو ها گرفته شود و بعد به خورش اضافه کنید و در انتها زعفران دم کرده به همراه کمی پودر دارچین و گلاب برای عطر بیشتر اضافه کنید و بگذارید با حرارت ملایم کمی بجوشد و جا افتاده شود.

  5. در همین حین سیب زمینی ها را نیز پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و بشورید و داخل روغن سرخ کنید و زمانی که خورشت جا افتاده شد روی آن بریزید و با برنج زعفران میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خورش قیمه با مرغ

می توانید از رب لیمو عمانی یا گرد لیمو استفاده کنید یا هسته های لیمو عمانی ار بعد از خیس کردن خارج کنید تا تلخ نشود.

می توانید کمی زرشک تفت دهید و در انتها به خورش اضافه کنید.

بجای پودر دارچین از چوب آن نیز می توانید استفاده کنید.

 

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 366 رای)