طرز تهیه کوکو سبزی

کوکو سبزی

کوکو سبزی یکی از کوکو های بسیار محبوب و دوست داشتنی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و برای شام یا نهار گزینه خوبی می باشد.

30 دقیقه
2 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 10 دقیقه
پخت 20 دقیقه
کل زمان 30 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کوکو سبزی یکی از کوکو های محبوب ایرانی ها می باشد که طعم و مزه عالی دارد و شما می توانید در کنار سبزی پلو با ماهی یا به تنهایی همراه با نان تازه و خیارشور و گوجه سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کوکو سبزی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید سبزی مخصوص این کوکو را تهیه کنید. سبزی ها را به صورت دسته تهیه کنید و تمیز کنید و بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی خارج شود و یا می توانید روی دستمال پهن کنید تا حسابی خشک شود و بعد سیر را پوست بگیرید.

  2. برای خرد کردن سبزی می توانید از غذاساز استفاده کنید و به همراه سیر بزنید تا خرد شود ولی دقت کنید که له نشود و یا می توانید با یک چاقو تیز حسابی مواد را ریز و خرد کنید.

  3. در ادامه سبزی خرد شده را داخل یک کاسه بریزید و تخم مرغ ها را اضافه کنید و حسابی هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود و بعد ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید.

  4. در ادامه کمی روغن داخل تابه بریزید تا حسابی داغ شود و بعد نیمی از مواد کوکو را بریزید و روی مواد کمی گردو و زرشک بریزید و مجدد از مواد کوکو بریزید و درب قابلمه را قرار دهید و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خودش را حسابی بگیرید و بعد درب قابلمه را برگردانید و صبر کنید تا یک طرف حسابی طلایی شود و بعد برش بزنید و برگردانید و زمان دهید طرف دیگر نیز سرخ شود و به همراه نان تازه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کوکو سبزی

کوکو سبزی خیلی سریع شور می شود پس با احتیاط نمک اضافه کنید.

می توانید زرشک و گردو را حذف کنید و به صورت ساده این کوکو را سرو کنید.

روغن داخل تابه باید کاملا داغ داغ باشد و بعد مایه کوکو را بریزید.

اگر می خواهید کوکو شما ضخیم نشود مایه را زیاد نریرید یا به صورت قالبی یا با کمک قاشق از مواد بردارید و داخل تابه بریزید.

حرارت شعله از اول تا آخر متوسط رو به کم باشد و بعد از برگردوندن کوکو اصلا دیگه درب تابه را قرار ندهید.

آشپزی ایرانی
(5 ستاره از 350 رای)