طرز تهیه کوفته قلقلی

کوفته قلقلی

کوفته قلقلی یکی از کوفته های بسیار سریع و خوشمزه است که با یک سس ربی تهیه می شود و می توانید برای شام و نهار با برنج سرو کنید.

40 دقیقه
2 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 2 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 25 دقیقه
کل زمان 40 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

کوفته قلقلی یکی از غذا های بسیار خوشمزه و سریع است که می توانید از گوشت چرخ کرده یا مرغ چرخ شده استفاده کنید. شما می توانید این کوفته خوشمزه را به همراه برنج و سیب زمینی سرخ شده سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه کوفته قلقلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را با دست بگیرید و به همراه گوشت چرخ کرده و آرد نخودچی و ادویه ها را باهم مخلوط کنید و حسابی مواد را ورز دهید تا مسنجم شود و از مواد بردارید و به اندازه دلخواه گرد کنید و بعد داخل یک سینی قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید.

  2. داخل یک تابه کمی روغن مایع ریخته و بعد از داغ شدن کوفته ها را داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شود و بعد از تابه خارج کنید. سیب زمینی را نیز پوست بگیرید و نگینی یا مکعبی خرد کنید و داخل همان تابه سرخ کنید تا طلایی شود و بعد از تابه خارح کنید.

  3. در ادامه باید سس را تهیه کنید برای این کار گوجه فرنگی را رنده ریز بزنید و یا داخل مخلوط کن ریخته و پوره کنید و داخل تابه تفت داده تا کمی آب گوجه کشیده شود و بعد رب را اضافه کنید و تفت دهید و کمی نمک و زردچوبه اضافه کنید.

  4. روی سس کمی آب جوش بریزید و زمانی که قل زد کوفته قلقلی های سرخ شده را بیفزاید و بگذارید تا سس به خورد کوفته ها برود و بعد از این که سس غلیظ شد داخل دیس بریزید و به همراه سیب زمینی سرخ کرده و برنج سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت کوفته قلقلی

اضافه کردن آردنخودچی باعث انسجام مواد و گوشت وا نمی رود.

اگر زمان دارید می توانید کوفته ها را نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

می توانید یک پیاز رنده شده را نیز به همراه سس تفت دهید و بعد رب را اضافه کنید.

دبر قابلمه را بعد از قرار دادن کوفته ها نیمه باز قرار دهید تا کوفته ها وا نرود.

 

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 333 رای)