طرز تهیه ژله بستنی

ژله بستنی

ژله بستنی یکی از دسر های بسیار خوشمزه و شیک برای مهمانی و تولد ها می باشد که به سادگی تهیه می شود.

8 ساعت 15 دقیقه
4 نفر
190 کالری
مواد لازم برای 4 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 8 ساعت
کل زمان 8 ساعت 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

ژله بستنی یکی از دسر های بسیار خوشمزه و پر طرفدار است و از ترکیب ژله و بستنی وانیلی تهیه می شود و شما می توانید برای مهمانی ها آماده کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه ژله بستنی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا باید قالب مورد نظر را آماده کنید برای این کار قالب را با کمی روغن چرب کنید و با دستمال کاغذی روغن اضافی را بگیرید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود. بستنی وانیلی را نیز در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود.

  2. در ادامه ژله قرمز یا رنگی دلخواه را با ۱٫۵ لیوان آب جوش حل کنید و روی بخار کتری قرار دهید و بن ماری کنید و یا می توانید برای یک دقیقه در ماکروفر قرار دهید و بعد در دمای محیط قرار دهید تا کاملا خنک شود و بعد از خنک شدن باید نصف مقدار بستنی را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود و بعد داخل قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود.

  3. برای لایه بعدی نیز باید ژله را با ۱٫۵ لیوان آب جوش مخلوط کنید و بن ماری کنید و در دمای محیط قرار دهید تا کاملا سرد شود و بعد مابقی بستنی را اضافه کنید و خوب هم بزنید اگر بستنی شما دون دون شد می توانید یک بار از صافی رد کنید.

  4. در ادامه ژله تهیه شده را روی ژله قبلی نیم بند شده بریزید و قالب را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و زمانی که سفت شد با چاقو دور تا دور ژله را آزاد کنید و با دست به وسط بکشید تا کاملا آزاد شود و بعد داخل دیس مرطوب برگردانید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ژله بستنی

بهتر است دسر حداقل ۸ ساعت در یخچال بماند تا کاملا سفت شود اینجوری راحت تر و تمیز تر از قالب در می آید.

اگر ژله داغ باشد ژله بریده می شود و دسر شما خراب شده است.

می توانید با فرمول آب جوش و مقدار بستنی ژله را در چند رنگ مختلف تهیه کنید.

می توانید برای تهیه ژله از قالب پلاستیکی یا لیوانی به دلخواه استفاده کنید.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 1 رای)