طرز تهیه مربای به

مربای به

مربا به یکی از مربا های پاییزی است که طعم و مزه خوبی دارد و بسیار خوشرنگ است و می توانید برای صبحانه سرو کنید.

17 ساعت 15 دقیقه
10 نفر
100 کالری
مواد لازم برای 10 نفر
آماده‌سازی 15 دقیقه
پخت 17 ساعت
کل زمان 17 ساعت 15 دقیقه
طرز تهیه و دستور پخت

مربای به بی شک یکی از خوشمزه ترین مربا های پاییزی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید برای صبحانه و عصرانه سرو کنید. امروز در دیگچه طرز تهیه مربای به را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

  1. ابتدا به را خوب بشورید چون قرار است با پوست این مربا را تهیه کنید پس باید به را خوب بشورید و بعد خشک کنید و به اندازه دلخواه مربعی یا نگینی ریز خرد کنید و دونه به را جدا کنید و برای گلو درد استفاده کنید.

  2. در ادامه به های خرد شده رداخل قابلمه مسی یا رویی بریزید و روی آن آب بریید و روی حرارت قرار دهید و با حرارت متوسط نیم ساعت با درب بسته پخته شود و بعد از نیم ساعت باید شکر را اضافه کنید یکی از فوت و فن های مهم قرمز شدن مربا به همین می باشد که شکر از ابتدا اضافه نشود.

  3. در ادامه باید شکر را اضافه کنید و برای ۱ ساعت و نیم با درب بسته بپزد و رنگ بندازد و بعد آن دمکنی روی درب قابلمه قرار دهید و این مرحله ممکن است ۴ الی ۵ ساعت زمان ببرد تا به رنگ دلخواه برسد و بعد غلظت شربت را تست کنید که خیلی نه خیلی سفت و شل باشد ولی بعد از سرد شدن سفت تر می شود. در ۱۰ دقیقه آخر نوبت اضافه کردن آب لیمو ترش و گلاب است.

  4. وقتی تست غلظت شربت را گرفتید باید از روی حرارت بردارید و با دمکنی برای ۱۲ ساعت بگذارید بماند و کاملا سرد شود و به ظرف شیشه ی منتقل کنید و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مربا به

برای میزان تست غلظت مربا باید مقداری شربت را داخل نعلبکی بریزید و داخل یخچال بگذارید و اگر نعلبکی را کمی کج کنید باید آروم حرکت کند و اگر خیلی سریع حرکت کرد یعنی به قوام نرسیده و کمی زمان دهید.

این مربا عطر و بوی خوبی دارد و به دلخواه می توانید گلاب و هل اضافه کنید.

افزودن آب لیموترش باعث می شود مربا شکرک نزند.

استفاده از قابلمه مسی باعث خوشرنگ شدن مربا می شود می توانید از قابلمه روی یا لعابی نیز استفاده کنید.

اگر به های شما شیرین است می توانید مقدار شکر را ۸۰۰ گرم بریزید این کاملا سلیقه ی می باشد.

آموزش آشپزی
(5 ستاره از 200 رای)